Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Rada jednogłośnie poparła wójt Augustyniaka. Wotum zaufania i absolutorium bez sprzeciwu

Ireneusz Augustyniak

Bez uwag i głosów sprzeciwu malanowscy radni najpierw udzielili wójtowi Ireneuszowi Augustyniakowi wotum zaufania, a następnie po wysłuchaniu niezbędnych sprawozdań jednomyślnie zagłosowali za absolutorium dla włodarza gminy.

Głosowanie nad wotum zaufania poprzedzone było wysłuchaniem raportu o stanie gminy. To obszerny dokument obejmujący wszystkie aspekty działania samorządu w minionym roku - od budżetu, przez środowisko, zabytki, aż po edukację czy gospodarkę przestrzenną. Od ubiegłego roku udzielenie wotum zaufania jest nierozerwalnie związane z sesją absolutoryjną. Skarbnik gminy Malanów Marzanna Szczap odczytała sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2019. Wykonane dochody wyniosły 35 310 795,56 zł czyli 99,96% planu, natomiast wydatki stanowiły 33 791 658,58 zł tj. 93,13% planu, w tym wydatki majątkowe ukształtowały się na poziomie 3 525 732 zł. Wśród zadań inwestycyjnych największą wartość miała modernizacja sieci wodociągowej, kanalizacji i stacji uzdatniania wody w Malanowie. Zanim radni przystąpili do głosowania komisje pozytywnie wypowiedziały się na temat wspomnianego sprawozdania. Wątpliwości w głosowaniu nie mieli też obecni na sali radni i jednomyślnie, 14 głosami poparli wniosek o udzielenie absolutorium.

Na zakończenie wójt podziękował wszystkim radnym i sołtysom za owocną współpracę oraz zaznaczył, że realizacja założonych w budżecie zadań możliwa była dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu wszystkich współpracowników urzędu i jednostek podległych.


Przykona: Wójt Broniszewski z wotum zaufania i abs...
Pieniądze dla samorządów z kolejnej tarczy antykry...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.