Malanów: Radni głosowali nad nowymi stawkami podatków

Podatki

Kwestie dotyczące określenia stawek podatków były jednym z punktów zwołanej na środę (23 listopada) obrad rady gminy Malanów. W przyszłym roku mieszkańcom przyjdzie zapłacić nieco więcej.

Jak podkreślano, wyznacznikiem do zmian stawek podatku jest wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszany przez Prezesa GUS, który w tym roku wyniósł 11,8 proc. Podobnie jak w przypadku wielu samorządów w powiecie tureckim opłaty, które bedą w przyszłym roku ponosić mieszkańcy wzrosną właśnie o taką wartość.
 
W roku 2023 stawki podatków kształtować się będą następująco:

- od budynków mieszkalnych - 0,72 zł/m2,

- od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 27,90 zł/m2.
- od nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym - 12,76 zł/m2,

- od nieruchomości związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych - 5,00 zł/m2,

- od pozostałych nieruchomości, w tym na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego - 4,90 zł/m2,
- od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 1,11 zł/m2

-od gruntów pod wodami powierzchniowymi - 5,57 zł/ha,
od gruntów pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego. – 0,28 zł/m2.
od nieruchomości niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji - 3,59 zł/m2.

Radni pozostawili również bez zmian podatek od środków transportowych. Wysokość tego podatku pozostaje niezmieniona od 2021 roku.
Dobra: Zapraszamy na Bożonarodzeniowy Kiermasz Ręk...
Angielski bez końca, czyli językowe zmagania w Lic...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 stycznia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.