Malanów: Radni negatywnie o zmianie granic

Malanów

Radni gminy Malanów wyrazili negatwną opinię w kwestii zmiany granic na rzecz powiększenia gminy Kawęczyn. Chodzi o przekazanie pięciu działek, na których mieści się strażnica OSP Skarżyn. W konsultacjach społecznych większość mieszkańców gminy Malanów była natomiast za zmianą granic.

Przynależność gruntów do gminy Malanów powoduje, że społeczność sołectwa Skarżyn nie może inwestować środków funduszu sołeckiego w obiekt świetlicy wiejskiej znajdujący się w budynku OSP, który zlokalizowany jest na terenie gruntów położonych w sołectwie Skarżyn-Kolonia. Mieszkańcy Skarżyna oraz radni gminy Kawęczyn byli zgodni co do tego, że chcą zmiany granic.

Analogiczne konsultacje przeprowadzono również w gminie Malanów. Tam 176 mieszkańców chciało wyłączenia pięciu działek na rzecz sąsiedniej gminy, a 57 osób zagłosowało przeciw. Negatywną opinię wydały również komisje rady gminy. Podczas czwartkowej (3 marca) sesji tak samo zdecydowali radni. Decyzję argumentowano tym, że środki z funduszu sołeckiego i tak nie będą mogły być przeznaczone na inwestycję w OSP Skarżyn, ponieważ tak stanowi ustawa o funduszu sołeckim. Nie jest to bowiem zadanie własne gminy.

Najskuteczniejsza depilacja laserowa już w Turku
Wieczory Nauki w ZSR w Kaczkach Średnich

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Adam w piątek, 04 marca 2022 17:19

Rosja chce przejąć terytorium Ukrainy, a Kawęczyn chce przejąć terytorium Malanowa. Brawo Radni za stanowcze NIE

Rosja chce przejąć terytorium Ukrainy, a Kawęczyn chce przejąć terytorium Malanowa. Brawo Radni za stanowcze NIE
Gość
niedziela, 05 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.