Malanów: Radni przyjęli budżet wielkich szans

Malanów

-Dumą tego roku będzie kwota przeznaczona na wydatki majątkowe- tymi oto słowami skarbnik gminy Malanów Marzanna Szczap wprowadziła radnych w zapisy budżetu na 2023 rok. Projekt przyjęto jednogłośnie.

-Przedstawiamy Państwu projekt budżetu, który myślę, że można nazwać budżetem wielkich szans. Nie jest to związane z rokiem wyborczym, bo wybory zostały przesunięte na kwiecień roku 2024, a jest to jedynie stopniowa realizacja mojej strategii z początku kadencji i myślę, że patrząc optymistycznie w przyszłość mam nadzieję, że podobnie jak w tym roku i w przyszłym nie będziemy brać kredytu - wskazywał wójt gminy Malanów, Ireneusz Augustyniak.

Przyszłoroczne dochody zaplanowano w kwocie 47,5 mln zł, zaś wydatki to kwota 53,6 mln zł. Na wydatki majątkowe gmina Malanów zamierza przeznaczyć blisko 22,3 mln zł. Po stanie wydatków bieżących najwyższą kwotę przeznaczyć planuje się na oświatę. Jest to ponad 12,6 mln zł. Wśród wydatków majątkowych na pierwszym miejscu są wodociągi i kanalizacja z kwotą 11,9 mln zł, natomiast na drogi i kolej zamierza się przeznaczyć 9,9 mln zł

-Zrealizujemy wiele więcej zadań, bo myślę, że należy docenić przede wszystkim to, co jest ewenementem w historii naszej gminy, bo budżet na wydatki majątkowe, na inwestycje w kwocie prawie 23 mln.zł to jest ponad 40 proc. Naszego całego budżetu. Tego w historii chyba nie było, a myślę, że przy dobrych układach uda nam się to wszystko zrealizować. Są pewnie inne rzeczy których nie ujęto w budżecie, bo nie dało się zmieścić, a pewnie musimy o tym myśleć w roku przyszłym czyli choćby zakup samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie, budowa ulic Nowej, Tęczowej, Wiosennej w pełni - podkreślał wójt, dziękując za współpracę wszystkim radnym oraz pracownikom Urzędu Gminy Malanów w tym pani skarbnik Marzannie Szczap.

Korzystając z okazji wójt Ireneusz Augustyniak oraz przewodniczący Rady Gminy Malanów Karol Płóciennik złożyli obecnym życzenia noworoczne.

- Abyście czuli satysfakcję ze swojej pracy, z tego wkładu na rzecz mieszkańców naszej gminy. Życzę zadowolenia i wszelkiej pomyślności. Jak najmniej trosk i jak najwięcej radości- mówił Karol Płóciennik.

Gm. Turek: Sesja pełna życzeń, podsumowań i podzię...
Kawęczyn: Budżet z dawką optymizmu. Radni przyjęli...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 24 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.