Malanów: Radni przyjęli zmiany w budżecie i przekazali pieniądze na dokumentację dla kolei

Sesja Rady Gminy Malanów
Udzielenie pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu było głównym powodem zwołania nadzwyczajnej sesji rady gminy Malanów. Radni, chociaż nie byli w stu procentach zgodni, zdecydowali o przekazaniu blisko 27 tys. zł na studium planistyczne do linii kolejowe z Konina do Turku. 
 
 
Zgodnie z przyjętą uchwałą Gmina Malanów udziela Województwu Wielkopolskiemu dotacji w kwocie 26 965,00 zł na opracowanie dokumentacji pn. „Wstępne studium Planistyczno-Prognostyczne dla projektu pn. Budowa nowej linii kolejowej Turek-Konin”. Uchwała została przyjęta siedmioma głosami za, przy dwóch przeciwnych i jednym wstrzymującym się. Podczas obrad sesji Radni pochylili się również nad uchwałami w sprawie zmian w budżecie gminy na 2021 rok - dziesięć głosów za, oraz w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Malanów na lata 2021-2032, przyjętą  dziewięcioma głosami za, przy jednym głosie wstrzymującym się.
 
Wśród głównych zmian w budżecie gminy na 2021 rok znajdziemy m.in. wprowadzenie do budżetu dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie związane z przebudową drogi w miejscowości Dziadowice poprzez utwardzenie pobocza i wyznaczenie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej. Gminne dochody zwiększono również o  zwrot części wydatków wykonanych w ramach funduszu sołeckiego, o środki od Wojewody Wielkopolskiego na organizację transportu na szczepienia i promocję szczepień, a także o refundację środków z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu za inwestycję pn. Budowa Świetlicy Wiejskiej w Celestynach, którą wykonano w 2020 roku.
Malanów: Wybrali najpiękniejsze posesje
Tuliszków: Byłaś serca biciem… Zaucha i Grechuta p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.