Malanów: Radni zadecydowali- 2.000.000 zł kredytu na drogi w gminie

Sesja Malanów

Radni z gminy Malanów spotkali się w czwartek, 30 sierpnia, by podjąć uchwałę w sprawie zmiany w budżecie na rok 2018. Nie było interpelacji, wolnych wniosków, a osobom, które miały pytania głosu nie udzielono. Podjęto natomiast dyskusję na temat 2.000.000 zł kredytu, które gmina ma zaciągnąć i zrealizować dwie inwestycje.

Przy 13 głosach „za” i jednym „przeciw” radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie kredytu, który przeznaczony zostanie na budowę dróg Grąbków – Żdżenice oraz w Feliksowie.

Podjęta uchwała zakładała kilka zmian, jednak podczas spotkania omówiono dwie najważniejsze.

Pierwszą z nich jest pozyskanie 86.600 zł dofinansowania na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Feliksowie. Pieniądze te pochodzą ze środków województwa wielkopolskiego. Należy nadmienić, że na niniejszą inwestycję przeznaczono łącznie 2.131.730 zł.

Druga kwestia dotyczyła drogi gminnej Grąbków- Żdżenice. Do budowy tej drogi zgłosiła się jedna firma. Jak się okazało jej oferta była znacznie droższa niż zaplanowano. Planowany koszt inwestycji to 1.520.000,00 zł. Ostatecznie więc z kredytu dołożono 910.000,00 zł, a ostatecznie na inwestycję przeznaczono 2.516.114 zł.

O szczegóły związane z uchwałą dopytywał radny Jerzy Frątczak. Spytał on między innymi, czy gmina po podjęciu takiej uchwały będzie mogła wziąć kolejny kredyt na inwestycje oraz czy da się przy okazji zaplanowanych inwestycji wprowadzić do budżetu przebudowy ul. Wesołej.

Odpowiedź była negatywna, wójt Sławomir Prentczyński poinformował radnego, że dokumentacja na budowę tej właśnie drogi jest ważna jeszcze trzy lata i na tę inwestycje będzie jeszcze czas.

Według radnego z miejscowości Rachowa środki mogą się znaleźć i do przetargu podejść można. Zaproponował choćby pieniądze z wcześniej zaciągniętego kredytu w wysokości 1.700.000,00 zł, jeśli nie został jeszcze zaplanowany.

Ostatecznie projekt uchwały dotyczącej zmiany w budżecie gminy na rok 2018 został przyjęty 13 głosami „za” i jednym „przeciw”. Ręki do góry nie podniosła wiceprzewodnicząca Bożena Kołek, która jak poinformowała przyszłe możliwości gminy stoją pod dużym znakiem zapytania ponieważ ograniczają to właśnie kredyty.

 

Dobra: Fiatem zderzył się z peugeotem i uderzył w ...
Bezpieczny początek roku szkolnego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.