Malanów: Rusza rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków

Malanów

Umowa podpisana, teren budowy przekazany, a to oznacza, że jedna z największych w ostatnim czasie inwestycji realizowana przez malanowskim samorząd staje się faktem. Kwota inwestycji to ponad 13,8 mln zł. Tak kosztowne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez środków zewnętrznych. Te zaś pozyskano ze środków Programu Inwestycji Strategicznych: Rządowy Fundusz Polski Ład – kwota dofinansowania wynosi 9.442.690,30 zł. Warto nadmienić, że pozyskane dofinansowanie jest najwyższe w historii malanowskiego samorządu.

Inwestycje realizować będzie PPHU Automatyk z siedzibą w m. Zbiersk-Cukrownia. Zadanie będzie realizowane zarówno w tym jak i przyszłym roku, z czego w 2022 roku zaawansowanie prac ma wynieść ok. 15 %. Zgodnie z umową zakończenie prac planowane jest na listopad 2023 roku.

Inwestycja będzie polegać na zastosowaniu nowych urządzeń i technologii do mechanicznego oczyszczenia ścieków. Prace będą obejmowały budowę reaktorów sekwencyjnych oczyszczania ścieków, zagospodarowanie powstałych osadów oraz budowę rurociągów technologicznych między obiektami. Planuje się zwiększenie istniejącej przepustowości odbieranych ścieków do 400 m³/d.

Istniejąca oczyszczalnia ścieków typu Lemna, która jest w stanie przyjąć jedynie 190 m³/d, nie działa poprawnie, a jakość ścieków nie spełnia wymaganych norm. Na chwilę obecną nie ma również możliwości przyłączenia nowych budynków do istniejącej infrastruktury. Na czas prowadzenia inwestycji dotychczasowa oczyszczalnia pozostanie zabezpieczona i będzie działała, dzięki czemu nie powinny wystąpić utrudnienia w korzystaniu z kanalizacji sanitarnej.

źródło: malanow.pl

Władysławów: Termomodernizacja Szkoły Podstawowej ...
Malanów: Podpisano umowę na przebudowę ulicy Różan...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.