Malanów: Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Skarżyn-Kolonia

Mimo trwającego spowolnienia gospodarczego oraz wielu ograniczeń, malanowski samorząd nie rezygnuje z realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji.

Na początku kwietnia Wójt Gminy podpisał umowę na realizację zadania pn: „Budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia” - z wykonawcą robót Zakładem Budowy Dróg Henryk Mocny z siedzibą w Błaszkach. W środę 6 maja ruszyły prace w terenie. Inwestycja zakłada wykonanie prawie 400 m odcinka o nawierzchni bitumicznej. Nowa droga będzie miała jezdnię o szerokości 4 m. Na włączeniu do drogi powiatowej szerokość będzie wynosić 6m. Po obu stronach jezdni wykonane zostaną 0,5 m pobocza oraz zjazdy. Ustawione zostanie nowe oznakowanie.

Koszt ww. przedsięwzięcia zgodnie z umową wyniesie 287.747,74 zł brutto. Prace potrwają do końca maja. Jest to pierwsza z inwestycji drogowych jaką zamierza zrealizować w tym roku nasza gmina. Kolejną będzie budowa ul. Wesołej w Malanowie, na którą Gmina Malanów otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

źródło: malanow.pl

Gm.Turek: Pożar budynku mieszkalnego w Kaczkach Śr...
Podziękowanie za pontyfikat papieża Polaka z okazj...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Japa w środa, 20 maja 2020 14:16

Droga od Skarzyna do Czachulca od wielu lat jest nieremontowana i jedzie się slalomem, a znalazły się pieniądze na budowę drogi w pole?

Droga od Skarzyna do Czachulca od wielu lat jest nieremontowana i jedzie się slalomem, a znalazły się pieniądze na budowę drogi w pole?
Gość - Terytorials w poniedziałek, 18 maja 2020 00:26

Niewesoło, a wręcz smutnie wygląda za to wiele innych ulic.
Ich stan woła o pomstę do nieba.
Długo jeszcze?

Niewesoło, a wręcz smutnie wygląda za to wiele innych ulic. Ich stan woła o pomstę do nieba. Długo jeszcze?
Gość - Tubylec w poniedziałek, 18 maja 2020 13:43

Nie od razu Kraków zbudowano

Nie od razu Kraków zbudowano
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.