Malanów: Rządowe dofinansowanie na drogę w gminie

droga

Gmina Malanów otrzyma dofinansowanie w ramach środków Rzadowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę drogi, która umożliwi mieszkańcom Bibianny dojazd do szkoły podstawowej w Dziadowicach.

Premier ogłosił dziś (11 czerwca) wyniki naboru o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich. Wśród jednostek, których wnioski rozpatrzone zostały pozytywnie znalazła się również gmina Malanów. Samorząd wnioskował o wsparcie w wysokości 1,7 mln zł, jednak komisja rekomendowała kwotę 400 000 zł.

Inwestycja zgłoszona przez gminę Malanów polega na budowie drogi, która umożliwi mieszkańcom Bibianny dojazd do szkoły podstawowej w Dziadowicach. W planach jest budowa 1,5 km drogi o szerokości czterech metrów. Jezdnia wykonana zostanie z nawierzchni bitumicznej. Inwestycja obejmie dokumentację kosztorysowo-projektową i roboty budowlane m.in.: pomiar, wycinkę drzew, odtworzenie rowu, roboty w wykopie i nasypie, przepusty rurowe, położenie masy, uzupełnienie poboczy. Istniejąca żwirowa droga nie spełnia norm bezpieczeństwa.

Czy wyrok za śmiertelny wypadek był niesłuszny? Sp...
Jakie są przyczyny powstawania egzem i jak je lecz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 13 czerwiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.