Malanów: „Ścieki idą do rowu”, czyli brak kanalizacji przy Świetlicy Wiejskiej w Targówce

Sesja Rady Gminy Malanów

Jak się okazało na ostatniej sesji Rady Gminy Malanów nie wszystkie miejsca na ziemi rozwijają się zgodnie z tendencjami XXI wieku. Właśnie tak jest w przypadku miejscowości Targówka. Mimo upływu lat nikt nie zadbał o kanalizację przy świetlicy wiejskiej.

Mimo remontów, podejmowanych inwestycji i wielu działań nikt nie zgłosił problemu, który wpływa nie tylko na komfort życia, ale również środowisko.

-Ja jako początkujący sołtys zauważyłem, że u nas w świetlicy nie ma w ogóle odprowadzenia kanalizacji. Prosiłbym o wkopanie zbiornika. To musimy zrobić jak najprędzej. Te ścieki idą do rowu. Dobrze, że się mało imprez tam odbywa i to wszystko wchłania gleba. Taka prawda i nie ma się czego wstydzić- mówił sołtys Marek Siwek.

Początkowo informacja ta stała się wśród obecnych w sali tematem żartu. Pojawiło się również zdziwienie, że taka sytuacja ma miejsce.

Przewodniczący rady zasugerował, aby na tę inwestycję przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego. Takie finansowanie potwierdził nowy sołtys, jednak jak dodał wszystko musi być omówione i zgodne.

-Oczywiście, jeśli w funduszu sołeckim taka inwestycja nie była zaplanowana to w funduszu sołeckim należy wprowadzić zmiany, jeżeli jest to konieczne- mówił przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik.

Ireneusz Augustyniak obiecał spotkanie już na początku czerwca w celu rozwiązania niniejszego problemu.
Uniejów! Zamieszkaj w Domku Termalnym
Dobra: Katecheta odsunięty od prowadzenia religii....

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.