Malanów: Smakołyki i słodkości z pomocą dla Kornelki

Malanów

Kiedy maleńka Kornelka Wojtczak przyszła na świat ważyła zaledwie 800 gramów. Jest wciąż jest poważny i właśnie dlatego mieszkańcy gminy Malanów postanowili zorganizować specjalny kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Kornelka przyszła na świat w 26 tygodniu ciąży z wagą 800 gram. Jej stan do dziś jest ciężki, a przyszłość niepewna.Wcześniactwo pociągnęło za sobą wiele komplikacji zdrowotnych. Dziewczynka przeżyła kilka wylewów, potrzebowała wielokrotnego przetaczania krwi i płytek krwi. Przeszła zakażenie sepsą. Kornelka cierpi na deficyt kory mózgowej i retinopatię. Niezbędne jest zapewnienie jej opieki lekarskiej i terapeutycznej, dzięki której będzie mogła podjąć walkę ze skutkami powikłań. - W domku na naszą Wojowniczkę czekają dwie starsze siostry, Weronika i Wiktoria. Jest bardzo ciężko, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. Proszę, pomóżcie nam, aby nasza córka mogła bawić się, chodzić, śmiać się z siostrami i rówieśnikami - piszą rodzice Kornelki na stronie internetowej zbiórki, którą można wesprzeć TUTAJ 

Mieszkańcy gminy Malanów również postanowili działać. W niedzielę, 12 listopada przed kościołem w Malanowie stanął namiot, a nim stoisko ze smakołykami. Przygotowano 140 blach ciasta, a swoją cegiełkę, w postaci swojskich przysmaków dołożyła również restauracja Hacjenda.

Ćwiczenia w zakładzie Flokk
Przykona: Modlitwą i kwiatami uczcili Narodowe Świ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.