Malanów: Spotkanie wójta z sołtysami

Gmina Malanów

W środowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie sołtysów z terenu Gminy Malanów z przedstawicielami samorządu gminnego – Wójtem, Sekretarzem Gminy oraz pracownikami. Podobne spotkania, zapoczątkowane przez obecnego Wójta, odbywają się cyklicznie, co w efekcie przekłada się na jeszcze lepszą współpracę z przedstawicielami poszczególnych sołectw. Dodatkowo w dobie pandemii spotkania stanowią pewną rekompensatę za brak udziału sołtysów w obradach rady gminy. Taki stan rzeczy wynika z konieczności ograniczenia liczby osób na sesjach do niezbędnego minimum.

W pierwszym, w nowym 2021 roku spotkaniu uczestniczył również Kierownik ARiMR w Turku - Jan Smak, który omówił najważniejsze, realizowane w 2020 roku przedsięwzięcia, a także przedstawił harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW (oba dokumenty załączamy pod artykułem).

Wójt przedstawił zebranym najważniejsze informacje ze sprawozdania międzysesyjnego. Część sołtysów otrzymała nakazy podatkowe. Zebranym przedstawiono również nową funkcjonalność w aplikacji eKurenda

Podczas narady Sołtysi mieli możliwość zgłaszania uwag i wniosków dotyczących aktualnych problemów w sołectwach. Poruszono tematy dotyczące m.in. stanu i utrzymania dróg gminnych i powiatowych, planowanych inwestycji a także innych bieżących spraw najbardziej istotnych dla poszczególnych społeczności lokalnych.

źródło: malanow.pl

Strażacy z powiatu tureckiego pomagają dotrzeć na ...
Wypadek i jazda pod wpływem alkoholu. Teraz odpow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.