Malanów: Starosta stawia na współpracę z gminą

Dariusz Kałużny

Deklaracje o współpracy i wiele pytań - głównie o drogowe remonty. Tak wyglądała wizyta starosty Dariusza Kałużnego oraz wicestarosty Władysława Karskiego na piątkowej sesji rady gminy Malanów.

- Chcę na początku zadeklarować, że razem z wicestarostą będziemy odwiedzać wszystkie gminy na terenie powiatu tureckiego. Spotykamy się tutaj dlatego, że chciałbym zadeklarować szeroką współpracę z państwem, poprzez pana wójta. Będziemy się spotykać częściej - taki jest mój cel i nowego zarządu. Chciałbym podziękować za przyłączenie się do mojej inicjatywy. Do Rady Społecznej SP ZOZ przyłączyli się wójtowie i burmistrzowie całego powiatu - zwracał się do radnych starosta Kałużny.

Zebrani mieli okazję zadać gościom pytania, z których większość dotyczyła inwestycji planowanych przez powiat na terenie gminy Malanów. Starosta zadeklarował wykonanie dokumentacji na liczący blisko 600 metrów odcinek drogi powiatowej Grąbków-Kowale Pańskie, podkreślając, że ważną rolę odgrywać będą środki z Funduszu Dróg Samorządowych. O ich pozyskanie będzie można się jednak starać dopiero wówczas, kiedy będą opracowane dokumentacje. Jeśli finanse pozwolą etapami realizowana będzie droga od Czachulca Starego do Skarżyna. Radni pytali też o odcinki dróg w miejscowości Rachowa czy chodnik w Kotwasicach.

Oprócz dróg podniesiono także kwestię turkowskiego szpitala. Radny Arkadiusz Wszędybył z dziennikarską dociekliwością zapytał o to, skąd wyniknęły niedawne plotki i spekulacje na temat likwidacji oddziałów w SP ZOZ. W odpowiedzi Dariusz Kałużny z całą stanowczością podkreślił, że nigdy publicznie o likwidacji nie powiedział.

- Nie jestem detektywem, nie wiem kto rozsiewa plotki. Bardzo nam zależy na szpitalu, być może komuś zależy, aby skłócić koalicję, wywołać chaos. Ja będę z zarządem robić swoje, a państwo mnie rozliczą w bardzo krótkim czasie - odpowiedział radnemu starosta.

Zapowiedział także, że w przyszłym tygodniu rozpisany będzie konkurs na dyrektora szpitala.

Od poniedziałku zmiany w Wydziale Komunikacji w Tu...
Moda, piękno i namiastka kosmosu- czyli „ZST Fashi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.