Malanów: Trwa montaż paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne

Trwają prace związane z montażem ekologicznych ogniw fotowoltaicznych w ramach projektu pn. „Energia ze źródeł odnawialnych dla mieszkańców Gminy Malanów”.

Zadanie realizuje wyłoniona w drodze przetargu firma JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła z m. Banino, która zakupi oraz zamontuje kompletne instalacje fotowoltaiczne.

Nowo powstające instalacje to efekt dofinansowania jaki malanowski samorząd otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.1.1 Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii (wartość dofinansowania zgodnie z umową: 4.599.730,80 zł)

Docelowo powstanie aż 313 instalacji o łącznej mocy 1288,45 KWp .

Instalacja Fotowoltaiczna to nie tylko realne korzyści finansowe, to przede wszystkim korzyść dla środowiska. Według Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami średni wskaźnik emisji podczas produkcji energii z wykorzystaniem źródeł kopalnych wynosi 812 kg CO2/MWh. Tym samym produkując 1000 kWh energii ze słońca rocznie oszczędzamy 812 kg emisji CO2.

Jak wynika z informacji ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia, Polska znajduje się w europejskim ogonie pod względem jakości powietrza, a smog przyczynia się co roku do przedwczesnej śmierci ponad 50 tys. Polaków. Tak więc wykorzystując odnawialne źródła energii wpływamy na poprawę jakości powietrza w naszej gminie.

DM

Władysławów: Skarby ze Skarbek, czyli pół wieku Ko...
Strażacy podsumowali rok. PSP chce zainwestować w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.