Malanów: Uroczysta „Jesień z Nadzieją”

Malanów

Już jesień, już liście spadają z jaworów. Nastaje czas chłodnych i długich wieczorów. W myśl poety Mirona Białoszewskiego w długi, czwartkowy wieczór 10 listopada 2022 r. Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie zorganizowało po raz kolejny spotkanie „Jesień z Nadzieją”.

Spotkanie odbyło się w gościnnych progach restauracji „Hacjenda”, a rozpoczęło się od powitania przez prezes Krystynę Sobczak wszystkich członków stowarzyszenia oraz zaproszonych gości, którymi byli: wójt -Ireneusz Augustyniak i przewodniczący Rady Gminy - Karol Płóciennik. Ponieważ spotkanie odbywało się tuż przed „Dniem Seniora” goście złożyli wszystkim seniorom, tym młodszym i starszym serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i uśmiechu na twarzy. I jak kiedyś powiedziała młodsza osoba: szanujcie, kochajcie i wspomagajcie starszych ludzi, gdyż oni byli tacy jak my, a my będziemy tacy jak oni. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnej lampki szampana i wspólnego odśpiewania tym razem…. 200 lat.

Uroczystość rozświetliły występy dzieci i absolwentki Szkoły Podstawowej w Malanowie, których przygotowała Katarzyna Tomczyk. Przepiękne piosenki zaśpiewały: Maja Szamburska, Anna Dopieralska, Maja Kubiak, Daria Pokrywiecka, Dominika Lament oraz Maja Grzelka. Brawom nie było końca.

A później była już tylko biesiada i wesoła zabawa, którą prowadził niezawodny wodzirej Michał. Tańczono, śpiewano i rozmawiano do późnego, jesiennego wieczora, a dobry nastrój i humor nie opuszczał wszystkich go końca. Zwieńczeniem spotkania było uroczyste śpiewanie pieśni patriotycznych, ale i piosenek biesiadnych. To wspólne śpiewanie jeszcze bardziej podkreśliło uroczysty nastrój panujący w czasie spotkania. Rozchodząc się do domów niektóre osoby stwierdziły, aby kolejna „Jesień z Nadzieją” była równie wspaniała co ostatnia.

„Jesień z Nadzieją” jest jednym z zadań projektu pt.: „Ze sztuka przez pokolenia” dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów.

A na koniec przedstawiamy wiersz napisany przez jednego z członków Stowarzyszenia.

Seniorzy to ludzie spokojni,
Seniorzy to ludzie dostojni.
Gdy nadchodzi już jesienna pora
Obchodzą wtedy „ Dzień Seniora”

Przychodzi czas na wielkie świętowanie.
Bo seniorzy zasłużyli na nie.
Niech tylko zagra do tańca muzyka
Niejeden senior na parkiecie ”bryka”.

Śpiewa, tańczy i żartuje
I bardzo dobrze się wtedy czuje.
Nie narzeka, nie marudzi
Choć w tańcu trochę się natrudzi.

Więc wiwat starość, niechaj nam służy.
I radości z życia nigdy nie burzy.

źródło: malanow.pl

Smakołyki po niemiecku, czyli Masterchef w Zespole...
Dzień Służby Cywilnej w turkowskiej Komendzie Powi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.