Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadzieja”

Nadzieja

Tłusty czwartek to dla wielu osób nie tylko dzień jedzenia przepysznych pączków, ale także okazja do spotkań z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi. Właśnie w ten dzień 16 lutego 2023 r. w restauracji.

„Hacjenda” Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie zorganizowało dla swoich członków Walne Zgromadzenie. Na wstępie prezes Krystyna Sobczak przywitała zebranych członków stowarzyszenia oraz podziękowała zarządowi i wszystkim osobom, którzy dotychczas włączyli się w pracę stowarzyszenia.

Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania, funkcje te powierzono Sławomirowi Prentczyńskiemu i Małgorzacie Płóciennik. Nastąpiły wybory do komisji Uchwał i Wniosków w skład której weszły: Wiesława Krzeszewska, Mieczysława Tygielska i Karolina Muchowska.

Zgodnie z porządkiem obrad sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za 2022 r. przedstawiła Krystyna Sobczak, która omówiła zakres podejmowanych działań, ich organizację i znaczenie dla mieszkańców gminy. W ubiegłym roku zorganizowano następujące przedsięwzięcia: w lipcu w ramach projektu „Popularyzacja turystyki wśród mieszkańców gminy Malanów” odbyła się wycieczka do Krakowa, Oświęcimia i Wadowic. Natomiast w ramach projektu „Ze sztuką przez pokolenia” we wrześniu w Dziadowicach Folwarku zorganizowany został plener malarski„ Malowniczy Malanów”, w listopadzie Dzień Seniora obchodzony pod hasłem „Jesień z Nadzieją” oraz Turniej Tańca Towarzyskiego i Dowolnego. Wszystkie projekty dofinansowane były przez Gminę Malanów. Systematycznie przez cały rok prowadzona była dystrybucja żywności w programie „Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa” Ogółem pomoc uzyskało 950 osób. Dla osób otrzymujących żywność prowadzone były też warsztaty kulinarne, które odbyły się we wsi Targówka i Kotwasice. Stowarzyszenie jest na liście uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku, z którego część dochodu przeznaczono dla osób chorych i niepełnosprawnych.

Następnie sprawozdanie finansowe przedstawiła Katarzyna Gorgolewska-Erkiet, a sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Mieczysława Tygielska. Po przedstawieniu sprawozdań członkowie stowarzyszenia jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium.

W następnej kolejności ustalono wysokość składki członkowskiej na rok 2023 w kwocie 45 zł płatnej do 30 czerwca 2023 r.

Małgorzata Przygońska zapoznała członków Stowarzyszenia z planem pracy na 2023 r. Główne zadania na bieżący rok to: dalsza dystrybucja żywności, warsztaty kulinarne, organizacja pleneru malarskiego, turniej tańca, wyjazdu do teatru do Kalisza oraz organizacja wycieczki.

Na zakończenie zebrania nowym członkom stowarzyszenia wręczono legitymacje członkowskie.

Następnie zaproszeni goście: wójt gminy - Ireneusz Augustyniak oraz przewodniczący Rady Gminy - Karol Płóciennik podziękowali członkom stowarzyszenia za współpracę z samorządem gminnym oraz pogratulowali zarządowi stowarzyszenia uzyskania absolutorium.

Następie po części oficjalnej i poczęstunku w myśl życzeń : „Ja Ci życzę dziś smacznego, zjedz pączka chociaż jednego. A do pączka smaczna kawa to dopiero jest zabawa” przystąpiono do wspólnej zabawy, którą poprowadził Dj. Adrian.

Stowarzyszenie „Nadzieja” dziękuje Restauracji „Hacjenda” za przepyszne wypieki oraz pomoc w zorganizowaniu Walnego Zgromadzenia.

źródło: malanow.pl

Wystawiasz samochód na sprzedaż? Zobacz, jak szybk...
Kawęczyn: Wielki sukces młodych druhów. MDP OSP Bę...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.