Malanów: Węgla na cały sezon nie wystarczy

Węgiel

Podczas ubiegłotygodniowej, nadzwyczajnej sesji rady gminy Malanów padło pytanie o to, czy placówki oświatowe z terenu gminy są zabezpieczone w opał. Jak informował wójt wniosek na zakup węgla został złożony, ale jego ilość nie pozwoli na to, by już teraz móc spokojnie myśleć o sezonie grzewczym.

Od września tego roku katalog sytuacji, w których jest możliwa nauka zdalna, został rozszerzony o sytuację, gdy w klasach będzie za zimno. Dotąd zamknięcie szkoły czy przedszkola było możliwe m.in. ze względu na sytuację epidemiczną. Jeżeli szkoła zostanie zamknięta z powodu niskich temperatur na dłużej niż dwa dni, dyrektor będzie musiał wdrożyć naukę na odległość. MEiN wyjaśnia natomiast, że wprowadzanie nauki zdalnej z powodu wyższych cen ogrzewania nie jest uzasadnione.

O tym, że sezon grzewczy to gorący temat dla samorządów można było przekonać się podczas ostatniej sesji rady gminy Malanów. Wójt Ireneusz Augustyniak zapytany o to, czy gmina ma węgiel dla szkół poinformował zebranych, że ma nadzieję, iż opał uda się zakupić w cenie 2200 zł brutto za tonę. Wnioskowana ilość to 25 ton i na to zabezpieczone są pieniądze w budżecie.

- To nie wystarczy na cały sezon. Są różne opcje, pozostaje jeszcze budynek na ul. Szkolnej i budynek PGK - wyjaśnił wójt Augustyniak.
Szpital w Turku dostanie dodatkowe pieniądze
Tuliszków: Uniwersytet Trzeciego Wieku wznowił dzi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Jacek Sas.. w piątek, 07 października 2022 14:36

Prezes nie kazali palić tylko opon - reszta się nadaje.
A że ta gmina to jego wielbiciele wezmą sobie przekaz do serca. Ba! - już wzięli - wokoło duszący smród palonego plastiku.

Prezes nie kazali palić tylko opon - reszta się nadaje. A że ta gmina to jego wielbiciele wezmą sobie przekaz do serca. Ba! - już wzięli - wokoło duszący smród palonego plastiku.
Gość - gosciu w czwartek, 06 października 2022 10:51

zwrocmy sie o pomoc do innych tak jak my pomagamy

zwrocmy sie o pomoc do innych tak jak my pomagamy
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.