Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację

Józef Mikosik

Pan Józef Mikosik pełnił funkcję gospodarza wsi od 2000 roku, będąc jednocześnie najstarszym sołtysem w gminie. Po dwóch dekadach sprawowania tej zaszczytnej, ale również niezmiernie wymagającej funkcji – złożył rezygnację. Pan Józef funkcję przejął po ś.p. Stanisławie Kłosowskim. Przez ponad 20 lat oprócz działalności sołeckiej, aktywnie angażował się w działalność lokalnego samorządu, pracując na rzecz rozwoju gminy.

Sołtysi od zawsze byli najbliżej mieszkańców oraz ważnych dla nich spraw. Bycie sołtysem to bycie głosem mieszkańców oraz reprezentowanie ich w działaniach na rzecz rozwoju i aktywizacji wsi. Sołtys to nie tylko urząd, to przede wszystkim odpowiedzialność społeczna wobec ludzi. Współczesny Sołtys to lider, który potrafi rozbudzić aktywność lokalnej społeczności i motywować mieszkańców do włączania się w sprawy własne i sołectwa.

W uznaniu za w pełni oddaną służbę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego, p.Józef otrzymał z rąk Wójta Gminy – Ireneusza Augustyniaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Malanów – Karola Płóciennika, pamiątkowe podziękowania.

źródło: malanow.pl


 

Nowi żołnierze w wielkopolskiej brygadzie WOT
Prawie 17 mln dofinansowania rewitalizację Parku M...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.