Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Wkrótce ruszy budowa ulicy Nowej, Tęczowej i Wiosennej

Malanów

Budowa ulicy Nowej, Tęczowej i Wiosennej wraz z przebudową części ulicy Spółdzielców, to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w ostatnich latach. O tym jak wyglądały te drogi po intensywnych opadach czy po wiosennych roztopach, najlepiej wiedzą mieszkańcy ww. ulic. Wszystko jednak jest na dobrej drodze aby ten stan rzeczy już wkrótce uległ zmianie. W piątek 21 kwietnia podpisana została umowa na realizację ww. zadania. Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Robót-Drogowo Mostowych z Koła.

Koszt prac budowlanych zgodnie z umową wyniesie 6 573 342,78 zł, nie ma jednak wątpliwości, że taka inwestycja przyniesie długofalowe korzyści. Nowa droga przyczyni się przede wszystkim do poprawy warunków życia mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że budowa nowej drogi jest możliwa dzięki pozyskanym przez gminę środkom. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, druga edycja. Wartość dofinansowania 5.522.722,91 zł.

Termin zakończenia robot budowlanych przewiduje się na listopad 2024 r.

Komunikat Miasta Turku
Brudzew: Kwiaty i wystawa na imieniny Wojciecha

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.