Malanów: Występy najmłodszych i ważenie szynki, czyli swojski festyn w Dziadowicach

Festyn Dziadowice

Wspaniałe popołudnie mogli spędzić mieszkańcy Dziadowic i okolic. W niedzielę, 3 lipca przygotowano dla nich festyn podczas którego wiele niespodzianek czekało zarówno na dorosłych, jak i na dzieci.

Piękna pogoda oraz wyśmienite nastroje sprzyjały niedzielnej zabawie. Było muzycznie i sportowo. Zebranych powitał wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, życząc wszystkim radosnego popołudnia. - Dobra współpraca z radnym i sołtysem owocuje tym, że w Dziadowicach wiele się dzieje - podkreślał wójt gminy Malanów, wspominając o prowadzonych na terenie sołectwa inwestycjach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Dzieci miały okazję wyszaleć się na dmuchanym placu zabaw przejechać się quadem, co z całą pewnością było emocjonujące szczególnie dla tych młodszych uczestników imprezy. Miłośnicy muzyki mieli okazję bawić się przy dźwiękach płynących ze sceny na której wystąpiły zespoły lokalne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziadowicach. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich loterię. Szczęśliwcy wygrywali cenne nagrody.

Nie zabrakło też swojskich smakołyków - klusek z kapustą, chleba ze smalcem i domowych ciast. Tak pokrzepieni uczestnicy festynu chętnie brali udział w tradycyjnym już konkursie ważenia okazałej szynko oraz cięcia piłą na czas. Lipcowe popołudnie w Dziadowicach upłynęło na radosnej zabawie i zakończyło się wspólnymi tańcami.

Dobra: Oldboje z Piekar i seniorzy z Żeronic najle...
Książki dla dzieci z Ukrainy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.