Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Zmiana władzy w Miłaczewku

Miłaczewek

Z końcem czerwca rezygnację z funkcji Sołtysa sołectwa Miłaczewek złożyła pani Karolina Kolenda. Statut sołectwa przewiduje, że wybory uzupełniające muszą odbyć się w terminie 60 dni. Jednak bez Sołtysa sołectwo nie może sprawnie funkcjonować.

Dlatego podczas sesji 8 lipca Radni podjęli decyzję, że wybory odbędą się w możliwie najszybszym terminie. Był to dzień 23 lipca. Tego właśnie dnia wieczorem mieszkańcy sołectwa Miłaczewek spotkali się w świetlicy wiejskiej w Miłaczewie aby wybrać nowego włodarza swojej małej ojczyzny. Zanim przystąpiono do wyborów podziękowanie członkom Rady Sołeckiej, wszystkim mieszkańcom oraz władzom gminy złożyła dotychczasowa Sołtys – Pani Karolina Kolenda. Następnie rozpoczęła się procedura wyboru Sołtysa. O funkcję tą postanowił starać się tylko jeden kandydat. Z poparciem 97% Pan Paweł Nowicki został wybrany nowym Sołtysem sołectwa Miłaczewek.

Bezpośrednio po wyborze nowy Sołtys przyjął gratulacje z rąk Wójta i Przewodniczącego Rady. Co prawda oficjalne powitanie pana Pawła Nowickiego w gronie samorządowców nastąpi na najbliższej sesji Rady Gminy, ale funkcję Sołtysa pełni on już od momentu wyboru.

źródło: malanow.pl

Brudzew: Gmina weźmie udział w programie Polski Ła...
Tuliszków: Rajd rowerowy "Kilka sołectw - jedna gm...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.