Małżonkowie z 65-letnim stażem

IMG_5472

Małżeństwa z długoletnim stażem, zwłaszcza powyżej 50 lat, zdecydowanie należą do rzadkości. Dlatego w piątek, 29 czerwca 2018 r. burmistrz Romuald Antosik spotkał się z obchodzącym jubileusz 65 lat małżeństwa, Państwem Jadwigą i Janem Rogodzińskimi.

Żelazne gody Państwa Rogodzińskich to niecodzienne wydarzenie. Jest bardzo mało takich par, które w związku małżeńskich na dobre i złe wytrwali 65 lat. Udało się to Jadwidze i Janowi Rogodzińskim, którzy małżeństwo zawarli 30 czerwca 1953 r. w Warcie. Od 1961 r. mieszkają w Turku. W naszym mieście pan Jan Rogodziński jest znaną osobą. Przez całe swoje życie zawodowe związany z turkowską Państwową Strażą Pożarną oraz Ochotniczą Strażą Pożarną.

Małżonkowie doczekali się czworo dzieci: dwóch córek i dwóch synów; ośmiorga wnuków i dwojga prawnuków. Wciąż dopisuje im zdrowie, humor i wprost bije od nich wzajemny szacunek do siebie.

Burmistrz Romuald Antosik gratulował Państwu Rogodzińskim pięknego jubileuszu oraz życzył spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia. Spotkanie z Małżonkami przebiegało w sympatycznej atmosferze, a Pan Jan okazało się, że jest żywą historią naszego Miasta.

Tuliszków: IV Mistrzostwa Uczniowskiego Klubu Spor...
Kawęczyn: Zajrzeli do gniazd i zaobrączkowali boci...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.