"Mamy dwie dłonie, pierwsza jest po to, aby pomagać sobie, druga, żeby dbać o innych"

Serce na nakrętki

Miło nam poinformować, że od dziś na placu naszej szkoły przy ul. Broniewskiego 5 stoi wielkie czerwone serduszko na nakrętki.

Jego fundatorem jest Pan Paweł Kwiatkowski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Członek Zarządu Samorządu Osiedlowego nr 7 w Turku.

Pan Paweł Kwiatkowski, z okazji zamontowania w Turku kolejnego serca na nakretki, skierował do społeczności naszej szkoły i wszystkich przyjaciół Piątki takie oto słowa:
"Dbając o środowisko naturalne oraz wychodząc naprzeciw osobom chorym i potrzebującym pomocy, postanowiłem ufundować specjalny pojemnik na nakrętki. Mówię wam na swoim przykładzie, nakrętki nie muszą już zalegać w naszych domach. Idąc do szkoły, pracy, na zakupy czy spacer zawsze będzie można przynieść je i wrzucić do serduszka. Przypomnę , że zbierane nakrętki trafią z powrotem do obrotu – zostaną przetworzone na regranulat i wrócą do nas w postaci plastikowych wiader, grabi czy łopat do śniegu.

Serce przekazuję w dobre ręce pod zarządzanie Dyrekcji Szkoły, która to wraz z uczniami tej szkoły, wyznaczyć zbiórkę nakrętek na dowolny, szczytny cel.

Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców do włączenia się do zbiórki nakrętek, ponieważ w ten sposób będziemy mogli pomóc potrzebującym.

Na zakończenie chciałbym podziękować mojemu koledze, a zarazem turkowskiemu przedsiębiorcy właścicielowi firmy HotSpaw Marcinowi Frątczakowi, który jest projektantem i wykonawcą tego pięknego ogromnego serca".

Jako Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF gorąco dziękujemy Panom Pawłowi Kwiatkowskiemu i Marcinowi Frątczakowi. W naszej szkole żadna nakrętka już się nie zmarnuje
"Wielka lipa", czyli jak zdaniem Mirosława Kałużne...
Dobra: Mieszkańcy i pracownicy DPS zaszczepieni

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.