Maryjo, idziemy do ciebie - turkowianie w drodze na Jasną Górę

Pielgrzymka na Jasną Górę

Pielgrzymi z Turku z uśmiechami na twarzach i pełni wiary wyruszyli na Jasną Górę, aby przeżyć niesamowity czas. To już 29. turkowska piesza pielgrzymka do Częstochowy.

W tegorocznej turkowskiej pielgrzymce na „Jasna Górę” bierze udział blisko 150 pątników. Wszyscy zebrali się na porannej eucharystii, której przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Następnie grupa „Zielona” ze śpiewem na ustach wyruszyła w trasę wiodącą od Turku, przez Uniejów, Szadek, Widawę, Pajęczno, Miedźno aż do Częstochowy. Dla nich to coś więcej niż marsz. To spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem.

Pielgrzymka to czas, gdy można podziękować za dary, doświadczyć wiary i nawrócenia. Jest również wielkim wyzwaniem i trudem, który wierni pokonują w wielkim szczęściu, by wspólnie dotrzeć na Jasna Górę.

ZE PAK chce tworzyć Czystą Polskę. Duże zmiany na ...
Malanów: Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Cel...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 03 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.