Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Marzenie się spełniło! Nowa bieżnia przy turkowskim liceum oficjalnie oddana do użytku

I LO

Duże wzruszenie, wiele emocji i akcent sportowy, którego uczestnikami byli również zaproszeni goście. Tak właśnie wyglądało oficjalne oddanie do użytku bieżni w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Długo wyczekiwana inwestycja została zakończona. To jednak nie koniec, bowiem w przyszłym roku kolejne marzenia zostaną spełnione.

Uroczystość oddania inwestycji do użytku miała miejsce 11 listopada. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów, organizacji i instytucji z terenu powiatu tureckiego, nauczyciele oraz uczniowie zarówno I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, jak i sportowcy z pozostałych szkół średnich naszego terenu.

Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitała dyrektor placówki Danuta Szczepaniak.

-To wzruszenia odbiera mowę. Nareszcie możemy w tak cudnych warunkach robić to, co najbardziej lubimy. Korzystajcie z tego, cieszcie się. To przedsięwzięcie było możliwe dzięki Państwa determinacji i naszym zabiegom. Taką nawierzchnię zawdzięczamy wielu osobom, które swoje serce, swoje zaangażowanie i swoją miłość do sportu i naszej szkoły włożyły- mówiła dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku Danuta Szczepaniak.

Przebudowanie bieżni lekkoatletycznej naturalnej na syntetyczną wraz rozbiegami do skoków w dal i trójskoku wyniosło 2.148.536,45 zł. Dofinansowanie z budżetu Powiatu Tureckiego to 1.077.366,45 zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Sportowa Polska- Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury edycja 2021 to koszt 1.071.200,00 zł.

-Bardzo się cieszę, że w taki właśnie sposób świętujemy tu święto 11 listopada. Myślimy o tamtych czasach, o odzyskaniu niepodległości, ale tu tworzymy przyszłość. Ta bieżnia będzie służyć wam i to jest chyba w całym tym przedsięwzięciu najważniejsze- mówił wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik wyrażając radość z powodzenia w pozyskaniu środków finansowych na niniejsze przedsięwzięcie oraz dziękując wszystkim zaangażowanym w projekt osobom.

Podczas wydarzenia głos zabrał również dyrektor Kuratorium Oświaty w Poznaniu, delegatura w Koninie Arkadiusz Chmielewski gratulując bieżni i życząc kolejnych sukcesów, również tych sportowych.

-To kolejna inwestycja w powiecie tureckim, w naszym mieście. Takiej bieżni nie ma w Turku, ta jest pierwsza- mówił starosta Dariusz Kałużny doceniając wkład pracy oraz chęć realizacji inwestycji wielu osób.

Należy nadmienić, że już w przyszłym roku planowane jest otwarcie sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Turku oraz rozpocznie się przebudowa stadionu sportowego w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Wszystkie zaangażowane w inwestycje osoby dokonały przecięcia czerwonej wstęgi, a następnie poświęcono wyremontowany obiekt.

Nową nawierzchnię przetestować mieli okazję również zaproszeni goście, którzy w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach pokonali jedno okrążenie na mecie otrzymując pamiątkowe medale.
 
Kulinarne zmagania gospodyń z Wielkopolski, czyli ...
Władysławów: Poznańskie Słowiki i patriotyczny mur...

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - Gosc w środa, 16 listopada 2022 17:22

PiS i przyjaciele. Miała być wielka feta a wyszedł partyjny piknik

PiS i przyjaciele. Miała być wielka feta a wyszedł partyjny piknik:D
Gość - zc w środa, 16 listopada 2022 09:17

Super bieżnia, super impreza!

Super bieżnia, super impreza!
Gość - Gošć w wtorek, 15 listopada 2022 05:43

I tam Bartosika poniosło?:-(

I tam Bartosika poniosło?:-(
Gość - Gosc w poniedziałek, 14 listopada 2022 21:06

Nowy rodzaj obuwia sportowego uprawniającego do wejścia na bieżnię LO: lakierki

Nowy rodzaj obuwia sportowego uprawniającego do wejścia na bieżnię LO: lakierki:p
Gość - Hela w poniedziałek, 14 listopada 2022 06:51

To jeszcze na koniec medale sobie wręczali? Boże widzisz I nie grzmisz

To jeszcze na koniec medale sobie wręczali? Boże widzisz I nie grzmisz
Gość - Polska świecka w niedziela, 13 listopada 2022 18:11

Nie dało rady tam jakiej palmy przykręcić albo od razu nazwać bieżnię im.Lecha i Jarosława K.synów Rajmunda.

Nie dało rady tam jakiej palmy przykręcić albo od razu nazwać bieżnię im.Lecha i Jarosława K.synów Rajmunda.
Gość - January w niedziela, 13 listopada 2022 14:01

Autorowi się coś pomyliło .Marzeniem to jest odblokowanie pieniędzy blokowanych przez PiS z KPO.Na szczęście już miękną co widać nawet po minie pewnego posła z Kowali .Jak tam program mieszkanie plus?

Autorowi się coś pomyliło .Marzeniem to jest odblokowanie pieniędzy blokowanych przez PiS z KPO.Na szczęście już miękną co widać nawet po minie pewnego posła z Kowali .Jak tam program mieszkanie plus?
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.