Marzenie spełnione! Warsztat Terapii Zajęciowej z wyczekanym busem

Przekazanie auta Sintur

Na początku roku pisaliśmy o tym, że uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Turku potrzebują sprawnego samochodu, aby dojeżdżać na zajęcia. Każdy mógł pomóc w spełnianiu marzenia i tak też się stało - po cegiełce dołożyły samorządy powiatu tureckiego i indywidualne osoby. Po kilku miesiącach udało się doprowadzić do szczęśliwego finału.

Warsztat Terapii Zajęciowej działa w Turku od listopada 2017 roku, przy Stowarzyszeniu na Rzecz WTZ Sintur. Jest to placówka pobytu dziennego, która oferuje uczestnikom wiele form aktywności, wspomagających zarówno rehabilitację zawodową, jak i społeczną osób niepełnosprawnych. Aby dostać się na zajęcia uczestnicy korzystają z busa, przystosowanego do ich potrzeb. Ten, używany dotychczas miał już 14 lat. Dziennie pokonywał 130 km dowożąc 20 podopiecznych. Jego stan techniczny nie był najlepszy, a bez sprawnego i bezpiecznego samochodu dostosowanego do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich udział w zajęciach dla wielu uczestników był utrudniony.

Te problemy to już przeszłość. Święty Mikołaj przyszedł nieco wcześniej i w poniedziałek, 2 grudnia symbolicznie przecięto wstęgę, oddając tym samym do użytku nowego busa, który odtąd wozić będzie podopiecznych WTZ.

- Cieszę się bardzo, że skończyły się nasze problemy związane z ciągłą naprawą naszego starego wysłużonego busa, i że nowy pojazd umożliwi nam sprawniejsze funkcjonowanie, w tym dotarcie uczestników na zajęcia warsztatowe, uczestnictwo w imprezach kulturalnych, sportowych jak i integracyjnych poza terenem naszego miasta - mówiła Renata Czubak, kierownik WTZ.

Zakup busa był możliwy dzięki indywidualnym wpłatom, dotacji lokalnych firm i samorządów powiatu tureckiego, miasta Turek oraz gminy i miasta Tuliszków. Kwotę 80 tys. pozyskano także dzięki programowi wyrównywania różnic.

Ze smarfonem w ręku szukali Pietrzaka
Młodzi i świadomi, czyli obchody Światowego Dnia A...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.