Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Mateusz Osajda z Przykony nowym Starostą Tureckim

Mateusz Osajda z Przykony nowym Starostą Tureckim
Aukcja wygrana podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprawiła, że pan Mariusz Osajda z Przykony mógł spędzić dzień jako starosta powiatu tureckiego. Okazało się, że przygotowano dla niego sporo ciekawych zajęć.
W środę, 20 marca Mariusz Osada wypełniał zadania włodarza powiatu. Starosta Dariusz Kałużny pogratulował swojemu następcy udziału w szczytnej akcji i zaprosił do wspólnego zrealizowania zadań przewidzianych na ten dzień. I jak się okazało wcale nie był to dzień spędzony w fotelu. 
 
Pierwszym zadaniem w napiętym grafiku Panów Starostów była wizytacja terenu budowy  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Turku oraz Wydziału Komunikacji Starostwa, która mieści się za szpitalem przy ul. Poduchowne. Wartość inwestycji to ponad 13 mln zł. Zakończenie prac budowalnych przewidziane jest do końca czerwca. 
 
Starostom zależało też, aby włączyć się do akcji organizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, po to, aby promować ideę rodzicielstwa zastępczego. Odwiedzili także placówkę Rodzinnego Domu Dziecka w Kaczkach Średnich. 
 
Nowy „jednodniowy” starosta udał się też do SP ZOZ w Turku, gdzie z przyjemnością mógł skonfrontować swoje doświadczenia z pobytu w szpitalu sprzed 10 lat z obecnym stanem placówki po modernizacji oddziałów. Był pełen podziwu, że samorząd powiatu tureckiego zrealizował w tej kadencji turkowskim szpitalu ogrom zadań inwestycyjnych. 
 
Kolejnym punktem zaplanowanym w terminarzu nowego starosty były odwiedziny Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Turku. "Zrobiliśmy milowy krok w rozwoju bazy dydaktyczno - sportowej Ogólniaka" – mówił Starosta Kałużny prezentując salę sportową, bieżnię tartanową i siłownię zewnętrzną. Z kolei przy Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Pan Mateusz miał możliwość obejrzenia stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia zbudowanego w tej kadencji. Wziął także udział zajęciach praktycznych na wirtualnej strzelnicy. 
 
Nie mogło też zabraknąć odwiedzin w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Tam Starosta Osajda zapoznał się z nowościami literackimi jak i elektronicznym systemem wyszukiwania książek. Warto w tym miejscu przypomnieć, że biblioteka powiatowa jest całkowicie bezpłatna dla wszystkich mieszkańców powiatu.     
 
Panowie zapoznali się z malarstwem Anety Antas – artystki z Władysławowa, której wystawę można podziwiać w naszej bibliotece do 5 kwietnia. 
 
Ponadto nowy włodarz został zaznajomiony z powiatowymi inwestycjami drogowymi. Miał przyjemność obejrzeć pierwszą największą inwestycję drogową zrealizowaną przez Powiat Turecki obecnej kadencji, czyli ul. Zdrojki Lewe. 
 
Pan Mateusz w roli starosty sprawdził się doskonale. Z pewnością pogłębił swoją wiedzę na temat pracy powiatowego samorządowca.
 
Źródło: Powiat Turecki 
Obwieszczenie Starosty Tureckiego
Przykona: Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Ro...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - gość w sobota, 23 marca 2024 11:59

Może i Kałużny jest spoko ale mnie się z Macem kojarzy a tego to juz nie trawie

Może i Kałużny jest spoko ale mnie się z Macem kojarzy a tego to juz nie trawie
Gość - tur w czwartek, 21 marca 2024 11:24

Super propagandowy tekst:-) Nie idzie tego czytać.

Super propagandowy tekst:-) Nie idzie tego czytać.
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.