Maturzyści mogą odetchnąć. Egzamin dojrzałości się odbędzie

Szkoły Średnie Powiatu Tureckiego

Maturzyści z powiatu tureckiego przystąpią do egzaminu dojrzałości. We wszystkich szkołach średnich przeprowadzono klasyfikację.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy szkołom uda się przeprowadzić rady klasyfikacyjne i czy uczniowie ostatnich klas zostaną dopuszczeni do matury. Prawo oświatowe mówi bowiem wyraźnie, że uchwały rady pedagogicznej są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków.

Z powodu strajku nauczycieli zebranie kworum w placówkach na terenie powiatu było bardzo trudne. Tegoroczni maturzyści i ich rodzice mogą jednak odetchnąć z ulgą. Klasyfikację przeprowadzono we wszystkich szkołach średnich powiatu tureckiego. Dziś w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku podczas spotkania dyrekcji szkoły z uczniami uroczyście odczytano treść uchwały w sprawie klasyfikacji oraz przypomniano procedury tegorocznych egzaminów.

- Ja tylko mogę się cieszyć, że w szkołach mimo wszystko to dobro ucznia jest na pierwszym planie, a klasyfikacje się odbyły - informuje starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny, który dla szkół średnich jest organem prowadzącym.

Tegoroczne egzaminy dojrzałości rozpoczną się 6 maja. Wszystkim maturzystom już teraz życzymy powodzenia.

Strajk nauczycieli zawieszony. Co dalej?
Przykona: Uczennice ZS mistrzyniami Rejonu Konińsk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 31 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.