Miasto chce szczepić seniorów, ale brak szczepionek

Szczepionki dla seniorów

Burmistrz Miasta Turek każdego roku prowadzi program bezpłatnych szczepień przeciwko grupie dla mieszkańców Turku powyżej 65 roku. Seniorzy chętnie korzystają z tych szczepień profilaktycznych. Jednak w tym roku może się zdarzyć tak, że nie zostaną zaszczepieni.

Miasto na szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zabezpieczyło 36 tys. zł. Szczepienia miały odbywać się w trzech turkowskich przychodniach lekarskich, których pacjentami są m.in. turkowianie powyżej 65 roku życia: Medicus przy ul. Dąbrowskiego, Rodamed przy ul. Korytkowskiej i Medyk przy ul. Armii Krajowej. Każda z wymienionych przychodni za szczepienie seniorów miała otrzymać po 12 tys. zł.

Starsi turkowianie chcą się szczepić przeciwko grypie, pytają o szczepienia w przychodniach, ale niestety odchodzą z przysłowiowym kwitkiem. Przychodnie nie są w stanie zakupić dla nich szczepionek, których brakuje w hurtowniach. Nie ma ich także w aptekach.

Pomimo, że Miasto wspólnie z przychodniami lekarskimi są gotowe szczepić seniorów, to przeszkodą jest problem, który występuje w całym kraju, czyli brak szczepionek. Jeżeli nie uda się zakupić szczepionek, byłby to pierwszy rok, w którym nie odbyłyby się szczepienia na grypę dla turkowian powyżej 65 roku życia.
źródło: miastoturek.pl
Brudzew: Trzecia kwartalna narada Sołtysów
Striker na seminarium szkoleniowym w Wołominie

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ula w sobota, 10 października 2020 23:18

Chrońmy seniorów przed szczepieniami. Ostatniej zimy masowo wszczepiono seniorów powyżej 65 roku życia w północnych Włoszech. Rezultat wszyscy znamy. Pojawiła się corona i brakowało trumien.

Chrońmy seniorów przed szczepieniami. Ostatniej zimy masowo wszczepiono seniorów powyżej 65 roku życia w północnych Włoszech. Rezultat wszyscy znamy. Pojawiła się corona i brakowało trumien.
Gość - Janek w środa, 07 października 2020 11:15

Czy starosta i poseł z Kowali znają temat ?

Czy starosta i poseł z Kowali znają temat ?
Gość
środa, 25 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.