Miasto kupiło sprzęt dla szpitala powiatowego

Sprzęt Medyczny Szpital Turek

Zgodnie z decyzją mieszkańców wyrażoną w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim na 2019 r., sprzęt medyczny o wartości 150 tys. zł został zakupiony przez Miasto Turek i przekazany dla Oddziału Dziecięcego szpitala powiatowego w Turku.

Projekt „Poprawiamy jakość diagnostyki i leczenia dzieci oraz noworodków w naszym mieście”, zgłoszony do Budżetu Obywatelski przez pielęgniarki z Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Turku, w głosowaniu znalazł się wśród ośmiu wybranych przez mieszkańców do realizacji. Co więcej, uzyskał największą ilość głosów – 2191.

Zakupiony w ramach projektu sprzęt medyczny dla oddziałów noworodkowe i dziecięcego, to 30 sztuk różnych elementów pomagających w leczeniu najmłodszych mieszkańców miasta. Wśród nich są: inkubator Atom AIR Incu, lampy do fototerapii Bili-Therapy PAD, aparat do resuscytacji noworodków BabyPuff, iluminator naczyniowy – skaner żył ACCUVEIN ze statywem i ładowarką w zestawie, generator impulsów powietrznych VEST 105, kamizelki pełne wielokrotnego użytku Child Pink, wagi niemowlęce, waga dla starszych dzieci oraz dziewięć inhalatorów Professional Omnibus CN 118 NEW. Łączna wartość sprzętu zakupionego z budżetu Miasta Turek wynosi 150 tys. zł.

źródło: miastoturek.pl

Brudzew: Radni wybrali ławnika do sądu w Turku
Dobra: Uroczyste otwarcie Izby Pamięci i Tradycji ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.