Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora MDK. Kto następny po Bożenie Cesarz?

Miejski Dom Kultury w Turku

O zmianie na fotelu dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku mówi się już od pewnego czasu. Teraz miasto oficjalnie potwierdza ten fakt, ogłaszając konkurs na wspomniane stanowisko. Nowy dyrektor ma być gotów do podjęcia pracy od 1 października. Do tej pory funkcję tę od 1991 pełniła Bożena Cesarz.

Na początku miesiąca miasto ogłosiło konkurs na nowego dyrektora tej jednostki. Do jego zadań należeć będzie m.in. realizacja celów i zadań statutowych oraz realizacja przedstawionego programu działania Miejskiego Domu Kultury w Turku, gospodarowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację zadań, podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju lub zmian w jednostce czy też współpraca z instytucjami kultury, organizacjami i innymi placówkami wpierającymi rozwój kulturalno-oświatowy mieszkańców.

Jakie wymagania postawiono kandydatom? Osoby starające się o stanowisko dyrektora MDK muszą mieć polskie obywatelstwo, ukończone wyższe studia, co najmniej pięcioletni staż pracy oraz nie mogą być karane. Jak czytamy w ogłoszeniu - stan zdrowia kandydata musi pozwalać na zatrudnienie na stanowisku kierowniczym. Wśród dodatkowych wymagań znajdziemy zapisy m.in. o posiadaniu specjalistycznego wykształcenia w zakresie zarządzania/zarządzania instytucjami kultury, a także znajomość obowiązujących przepisów w zakresie funkcjonowania instytucji kultury, bezpieczeństwa imprez masowych, mienia komunalnego i finansów publicznych, doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, znajomość lokalnych i krajowych środowisk twórczych, umiejętność zarządzania projektami z zakresu kultury, w szczególności tworzenia i upowszechniania różnych dziedzin kultury oraz sztuki profesjonalnej i amatorskiej oraz jej promocji oraz np. umiejętność obsługi komputera. Termin składania ofert mija 6 września, zaś rozstrzygnięcie ma nastąpić w terminie do 30 września.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że lista chętnych na objęcie stanowiska jest długa. Niech wygra najlepszy, chciałoby się powiedzieć. Mając jednak w pamięci wybór na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, przeprowadzony - w dość osobliwych okolicznościach - przez Ewelinę Derucką, można mieć obawy o to, że losy i tego konkursu są już od miesięcy rozstrzygnięte, a ogłoszenie w Biuletynie Informacji Publicznej jest jedynie formalnością. Tym bardziej, że w kuluarach od miesięcy przewija się nazwisko jednej z osób, która mogłaby przejąć stery po Bożenie Cesarz.

Rosną góry wielkich śmieci w Turku, piętrzą się pr...
Ostatnie dni wakacji. W poniedziałek zabrzmi pierw...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Małgorzata Wojtasik w piątek, 30 sierpnia 2019 11:32

Po tym jak Pan Krzeszewski przestał być kierownikiem wydzialu Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego w Turku na stanowisko p.o. kierownika powołano Panią Dorotę Włodarczyk. Pytanie czy Burmistrz postąpił zgodnie z prawem? Na jak długo powierzono te obowiązki. Czemu nie ogłosił konkursu na stanowisko kierownika?
Czy ta Pani będzie też przez 5 lat pełniła obowiązki kierownika jak to się dzieje w innych wydziałach UM w Turku?

Po tym jak Pan Krzeszewski przestał być kierownikiem wydzialu Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego w Turku na stanowisko p.o. kierownika powołano Panią Dorotę Włodarczyk. Pytanie czy Burmistrz postąpił zgodnie z prawem? Na jak długo powierzono te obowiązki. Czemu nie ogłosił konkursu na stanowisko kierownika? Czy ta Pani będzie też przez 5 lat pełniła obowiązki kierownika jak to się dzieje w innych wydziałach UM w Turku?
Gość - Zibi w czwartek, 29 sierpnia 2019 11:33

Myślę, że kto zostanie dyrektorem MDK wystarczy zapytać burmistrza, ludzi z ZT pewnie oni już wiedzą, kto przyjdzie w teczce...

Myślę, że kto zostanie dyrektorem MDK wystarczy zapytać burmistrza, ludzi z ZT pewnie oni już wiedzą, kto przyjdzie w teczce...
Gość - zainteresowana w środa, 28 sierpnia 2019 23:04

Zapewne KB sama ma ochotę startować w konkursie do MDK i teraz próbuje zniechęcić konkurencję.

Zapewne KB sama ma ochotę startować w konkursie do MDK i teraz próbuje zniechęcić konkurencję.
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.