Miasto pomoże poszkodowanym w wybuchu

Wyszyńskiego Turek

Burmistrz Miasta Turek deklaruje wsparcie w formie jednorazowej zapomogi dla osób poszkodowanych w związku z wybuchem gazu przy ul. Wyszyńskiego 14. Wsparcie finansowe będzie proporcjonalne do poniesionych strat. W tej sprawie osoby poszkodowane mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku, przy ul. Konińskiej 4.

Ponadto Burmistrz Miasta Turek zaproponuje mieszkania zastępcze na okres 2 miesięcy, mieszkańcom najbardziej zniszczonych lokali, w których obecnie nie ma możliwości zamieszkania.

Wszyscy poszkodowani mogą liczyć również na wsparcie prawne i psychologiczne. W tym celu należy kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Turku.

Wkrótce też Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizuje zbiórkę publiczną na pomoc poszkodowanym.

Wsparcie w drobnych pracach remontowych oferuje także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku. Dodatkowo Przedsiębiorstwo zgłosiło szkody do ubezpieczyciela budynku.

Urząd Miejski w Turku

Władysławów: Nie żyje Wiesław Miling. Prezes Zarzą...
Dyrekcja żłobka odpowiada na skargę zbulwersowanej...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Janka w czwartek, 01 października 2020 20:31

Deklaracje to dobra strona burmistrza. Jaka będzie rzeczywistość?

Deklaracje to dobra strona burmistrza. Jaka będzie rzeczywistość?
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.