Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Miasto przejmuje drogi na ul. Młodych

mlodych

Burmistrz Romuald Antosik zawarł umowę ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Rozwój” w sprawie przejęcia nieruchomości położonych na osiedlu Młodych, które będą przeznaczone na drogi publiczne. To pierwszy krok do poprawy stanu dróg na tym osiedlu.

W 2023 roku Miasto Turek przystąpiło do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ul. Młodych. Plan ma być uchwalony do końca czerwca 2025 roku, a jednym z jego celów jest zabezpieczenie wszystkim właścicielom nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla swobodnego, niczym nieograniczonego dostępu do ul. Kaliskiej. Drogi te teraz nie należą do Miasta, a Miasto nie może inwestować na nie swoim terenie. Stąd też burmistrz Romuald Antosik podpisał z Grażyną Serafińską, Prezesem Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Rozwój” porozumienie w sprawie przejęcia części nieruchomości na ul. Młodych, przeznaczonych pod drogi publiczne, zgodnie z opracowywanym planem.

Miasto Turek zobowiązało się na swój koszt wykonać podziały geodezyjne niezbędne do wydzielenia gruntów pod drogi publiczne, które Spółdzielnia przekaże bezpłatnie. Spółdzielnia natomiast podejmie wszystkie niezbędne czynności prawne, zmierzające do przejęcia przez Miasto działek przeznaczonych pod drogi.

Działki po drogi ostatecznie przejęte zostaną od spółdzielni po wejściu w życie nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Młodych.

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

Malanów: Modernizacja dróg w toku
Wideo: Czas na dialog i współpracę. Premiera spotu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.