Miasto wszczyna postępowanie w sprawie dzikiego wysypiska śmieci

smieci

Od kilku lat na terenach dawnej kolejki wąskotorowej w Turku zalegają śmieci. Właścicielem terenu jest Powiat Kaliski, którego działki niestety nie są posprzątane. Miasto regularnie zwraca się do Starostwa Kaliskiego z prośbą o uprzątnięcie terenu, ostatecznie wszczęło postępowanie administracyjne przeciwko Powiatowi Kaliskiemu.

Od 2019 r. Komenda Powiatowa Policji informuje Urząd Miejski o tym, że wzdłuż torów w rejonie od Os. Miranda do tyłów marketów przy ulicy Kolska Szosa, znajdują się dzikie wysypiska śmieci. Za każdym razem Miasto Turek wzywało właściciela wspomnianego terenu, czyli Powiat Kaliski, do posprzątania wskazanych działek. Niestety, Powiat Kaliski ani razu tego nie zrobił. Turkowska policja dosyłała nowe zgłoszenia, Urząd Miejski w Turku wysyłał nowe wezwania do posprzątania i wszystko kończyło się na niczym.

W listopadzie 2020 r. Starostwo Powiatowe w Kaliszu poinformowało, że w związku z częstym zaśmiecaniem działek będących własnością Powiatu Kaliskiego, prowadzone jest postępowanie w celu ustalenia faktycznego wytwórcy odpadów. Niestety, na tym się skończyło, a śmieci wciąż nie są posprzątane. Na początku tego roku Miasto Turek wystąpiło do kaliskiego starostwa z zapytanie, na jakim etapie jest postępowanie w sprawie ustalenia osoby, która porzuciła śmieci w rejonie torowiska? Dotąd jednak nie otrzymało odpowiedzi.

W tej sytuacji, 3 lutego 2021 r. wszczęte zostało postępowanie administracyjne przeciwko Powiatowi Kaliskiemu, w sprawie nakazania usunięcia odpadów z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania. W efekcie postępowania Miasto Turek będzie mogło zlecić usunięcie śmieci wybranej firmie, a kosztami obciążyć Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

źródło: miastoturek.pl

Wideo: Modernizacja Jeziorska trwa w najlepsze
e-Urząd Skarbowy już otwarty

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w czwartek, 18 luty 2021 14:08

Nie ma radnych z tego okręgu? Są akcje SPRZĄTANIE ŚWIATA. Komunalka w Turku też jest. Śmieci są mieszkańców Turku. Nikt z Kalisza ich nie przywiózł.

Nie ma radnych z tego okręgu? Są akcje SPRZĄTANIE ŚWIATA. Komunalka w Turku też jest. Śmieci są mieszkańców Turku. Nikt z Kalisza ich nie przywiózł.
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.