Miasto złożyło trzy wnioski w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład

Miasto Turek

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił w lipcu nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. W ramach tej edycji Miasto Turek złożyło trzy wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 52 mln zł.

Jak czytamy na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego, Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Samorządy mogą otrzymać od 80 do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania na realizację inwestycji.

W ogłoszonym naborze, każda jednostka samorządu terytorialnego, może złożyć maksymalnie 3 wnioski dotyczące nowych, planowanych inwestycji, co do których nie zostało ogłoszone jeszcze postępowanie zakupowe. W przypadku dwóch wniosków obowiązują limity dofinansowania tzn. wartość dofinansowania jednego wniosku nie może przekroczyć 5 mln zł, wartość dofinansowania drugiego wniosku nie może przekroczyć 30 mln zł, natomiast trzeci wniosek nie ma kwotowego ograniczenia. Nabór wniosków trwa do 15 sierpnia br.

Miasto Turek 9 sierpnia złożyło trzy wnioski. Pierwszy z nich to wniosek na budowę ulicy Chełmońskiego. Kwota wnioskowanych środków to ponad. 4,5 mln zł. W ramach Inwestycji planuje się wybudować nawierzchnie drogi, chodników, ścieżki rowerowej, 5 skrzyżowań i pozostałą infrastrukturę techniczną.

Kolejny wniosek dotyczy budowy dwóch bloków mieszkalnych na os. Wyzwolenia przy Alei Solidarności. W każdym z bloków zaprojektowane są 22 mieszkania, co łącznie daje 44 lokalne mieszkalne. Wniosek zakłada też wybudowanie infrastruktury tj.: drogi wewnętrze, miejsca parkingowe, chodniki, plac zabaw i miejsce rekreacyjne. Przewidywany koszt tej inwestycji wynosi 12 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie to ok. 9,5 mln zł.

Ostatni złożony wniosek dotyczy dofinansowania do budowy drogi zbiorczej 3Z na Zdrojkach Prawych, o długości ponad 2 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zadanie obejmie m.in. budowę jezdni, chodników, zjazdów, ścieżek rowerowych, oświetlenia. Przewidywana wartość tej inwestycji to 40 mln zł, w tym deklarowany udział własny miasta to 2 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie opiewa na 38 mln zł. Budowa drogi zbiorczej 3Z jest pierwszym etapem inwestycji drogowych, jakie planuje się przeprowadzić w tym rejonie. Zgodnie z planem zagospodarowania tej części miasta do wybudowania zostanie tam jeszcze ponad 12 km dróg. W przypadku pozytywnej oceny złożonego wniosku, w kolejnych naborach planowane jest przygotowanie wniosków na realizację dalszych etapów, aby docelowo wybudować kompleksowy układ komunikacyjny tej części miasta.

Oceny złożonych wniosków dokona Komisja powołana przez Prezesa Rady Ministrów. Jej zadaniem jest sporządzenie listy inwestycji rekomendowanych do objęcia wsparciem z programu. Po otrzymaniu tej listy od Komisji, Prezes Rady Ministrów może dokonać zmian na liście oraz wskazać do dofinansowania dodatkowe inwestycje.

źródło: miastoturek.pl

Kolejny sukces Andrzeja Opłatka. Trzecie miejsce w...
Brudzew: Montaż 155.000 modułów PV na farmie fotow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.