Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Michał Rosiak mógł utonąć w Warcie. Sonar wskazał w wodzie „obiekt”, który może być ciałem

Rzeka Warta Poznań

Michał Rosiak zaginął już ponad miesiąc temu. Od dłuższego czasu nie ma postępów w sprawie. Dzisiaj (15 lutego) w poznańskiej Gazecie Wyborczej pojawiły się nowe informacje na temat 19-latka. Kilka dni po zaginięciu Michała w Warcie namierzono „obiekt” przypominający ludzkie ciało, jednak kiedy nurkowie zeszli pod wodę było już zbyt późno, by to sprawdzić.

Jak ustalił jeden z dziennikarzy, kilka dni po zaginięciu Michała Rosiaka pomocy udzieliła grupa poszukiwawczo-ratownicza z Mosiny o czym pisaliśmy już wcześniej. W poszukiwaniach brali również udział policjanci, strażacy oraz cywile, w tym również z powiatu tureckiego. Na miejsce zdarzenia udała się przewodniczka z psem tropiącym, która przeszukała tereny przy dworcu Garbary, ul. Szelągowską oraz Wartostradę.

To ostatnie miejsce zostało dokładnie sprawdzone, bowiem właśnie tam urywa się trop. Jak czytamy w poznańskiej Gazecie Wyborczej zgodnie ze sprawozdaniem z poszukiwań w Warcie na wysokości skrzyżowania ul.Szelągowskiej i Winogrady namierzony został „obiekt”, który przypominał ludzkie ciało.
Poszukiwania ponowione zostały przez PSP w Poznaniu 28 stycznia. Wówczas niniejszy „obiekt” zlokalizowany został nieopodal plaży na Szelągu.

Akcję od samego początku utrudniały warunki atmosferyczne, dlatego też zejście płetwonurka pod wodę było niemożliwe. Poszukiwania wznowiono na początku lutego, jednak wówczas już „obiektu” przypominającego ciało ludzkie już nie było.

Do sprawy odniósł się rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, który zaznaczył, że nie ma pewności co do teorii o tym, że obiekt może być ciałem ludzkim, a płetwonurkowie odnaleźli jedynie gałęzie i konary.

Przypominamy, że Michał Rosiak ma około 190 cm wzrostu, lekki zarost ubrany był w czarną polówkę, długą czarną kurtkę firmy New Balance oraz czarne spodnie. Ktokolwiek może mieć jakieś informacje na temat Michała proszony jest o kontakt z najbliższym posterunkiem policji.
Władysławów: Samochód ratowniczo-gaśniczy uroczyśc...
Ile powinno kosztować ubezpieczenie na narty?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.