Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Mieszkańcy powiatu tureckiego spotkali się z Markiem Jurkiem

Marek Jurek

W niedzielę, 5 maja mieszkańcy powiatu tureckiego mieli okazję spotkać się z posłem do Parlamentu Europejskiego, marszałkiem Sejmu V kadencji Markiem Jurkiem. Polityk odwiedził Wyszynę, Russocice oraz Turek. Następnie udał się do Konina.

Marek Jurek w pierwszej kolejności zawitał w Wyszynie, a następnie udał się do Sali Parafialnej w Russocicach. Nielicznej grupie mieszkańców opowiadał m.in. o swojej pracy w Parlamencie Europejskim.

- Przez te ostatnie pięć lat ja zajmowałem się przede wszystkim obroną praw Polski i w kontekście polskim państw Europy Środkowej. My nie zawieraliśmy tej unii ani z Komisją Europejską, ani z Parlamentem Europejskim, tylko to jest unia zawarta przez państwa i te państwa i te państwa muszą się szanować - mówił Marek Jurek.

Głównym tematem wszystkich spotkań w powiecie tureckim była Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny, której Marek Jurek jest autorem i promotorem w Europie. Chodzi tu - jak wyjaśniał europoseł - o zawarcie umowy między państwami Europy Środkowej, szczególnie tymi, które odrzucają ideologię gender, umowy o wzajemnym wspieraniu się w promocji praw rodziny w Europie.
Gm.Turek: Sołtysi walczą o swoje, ale podwyżki i t...
Matura czas start! Język polski na pierwszy ogień

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.