Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Mieszkańcy Turku wiosnę powitają sprzątaniem

Porządki

Halo Turek, bierzemy się za sprzątanie śmieci wyrzuconych na ulice, w krzaki, na trawniki. Zamiast topić Marzannę, wiosnę w Turku powitamy sprzątaniem.

Kiedy?
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny przypada 20 marca, natomiast 21 marca jest pierwszym dniem wiosny kalendarzowej. Właśnie na te dwa dni zaplanowane zostały wiosenne porządki w Turku.

Co będzie sprzątane?
Chodniki, skwery, żywopłoty, place, parki, deptaki, na których zalegają śmieci. Są to opakowania po jedzeniu na wynos, butelki po alkoholu, papierosy i mnóstwo innych śmieci. Wiele z nich tkwi w żywopłotach, wokół krzewów i ławek, a nawet w donicach z roślinnością, szpecąc okolicę.

Kto będzie sprzątał?
Najmłodsi uczestnicy sprzątania mają ok. 2 lat. Są to dzieci ze Żłobka Miejskiego. Nieco starsi to przedszkolaki ze wszystkich sześciu miejskich przedszkoli. Kolejni są uczniowie wszystkich miejskich szkół podstawowych.
Do sprzątania włączają się także: Burmistrz Romuald Antosik, Zastępcy burmistrza Joanna Misiak-Kędziora i Jerzy Kurzawa, kierownicy i pracownicy Urzędu Miejskiego oraz dyrektorzy i pracownicy miejskich jednostek, tj. Muzeum Miasta Turku, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Plan
Plan jest zależny od pogody. Jeśli ta nie spłata figla, to 20 marca na sprzątanie wyruszą przedszkolaki i uczniowie oraz pracownicy OSiR. Natomiast 21 marca sprzątać będą dzieci ze żłobka oraz władze miasta z pracownikami urzędu i instytucji kultury.

Wszystkich w potrzebne do sprzątania worki i rękawice zaopatrzy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., które zajmie się również odbiorem zebranych śmieci i dostarczeniem ich do ZUOK Orli Staw.

Wspólnie posprzątajmy najbliższą okolicę. Do akcji może przyłączyć się każdy, w każdym momencie. W razie zainteresowania można zgłaszać się do Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego w Turku (pokój nr 20) lub dzwonić pod numer 63 278 61 79, w celu zaopatrzenia w worki i rękawice.

źródło: miastoturek.pl

Dobra: W gminie powstanie sześć nowych dróg
Malanów: Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.