Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Mikołaj ze swą świtą przekroczył bramę magicznej krainy

Święta Bożego Narodzenia w Turku

Turek zamienił się w magiczną krainę Bożego Narodzenia. W roziskrzonym światełkami centrum miasta słychać kolędowanie i czuć świąteczną atmosferę.

Niedziela na turkowskiej starówce upłynęła pod znakiem zbliżających się świąt. Plac Wojska Polskiego na całe popołudnie zamienił się bowiem w magiczną krainę świętego Mikołaja. On to we własnej osobie stanął na czele roześmianego korowodu, który przez zaczarowaną bramę wkroczył na turkowski rynek. Specjalnie na przybycie tak zacnego gościa najmłodsi mieszkańcy miasta przygotowali występy artystyczne. Szkoły, przedszkola i stowarzyszenia działające na terenie miasta wykonały natomiast ogromne bombki, które ozdobiły jedną z choinek na starówce. Te najpiękniejsze, wybrane osobiście przez Mikołaja i jego pomocnicę zostały nagrodzone i wyróżnione.

Na przygotowanych stoiskach można było kupić ozdoby wykonane przez lokalnych rękodzielników na tegoroczny kiermasz świąteczny. Wolontariusze sprzedawali pyszne wypieki, zbierając w ten sposób środki na leczenie małej Laury. Tradycyjnie już z żywą szopką pojawiła się także Stajnia Roka. Kulminacyjnym momentem było natomiast zapalenie świątecznych światełek na ozdobach, które kilka dni temu stanęły na rynku.

Kawęczyn: Uczcili pamięć ofiar epidemii
Władysławów: Charytatywnie dla Huberta

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.