Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Miliony na gminy i powiaty. Minister Ryszard Bartosik podsumowuje Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg

Konferencja prasowa

- Bardzo się cieszę, że kolejna edycja rządowego programu została uruchomiona i że tak znaczne środki zostały przeznaczone na nasz region - mówił minister Ryszard Bartosik, podsumowując najnowszą edycję Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna kwota przyznanych dofinansowań dla samorządów z terenu powiatu tureckiego to blisko 14 milionów złotych.

Osiem inwestycji na terenie powiatu tureckiego otrzyma wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na zadania powiatu tureckiego przyznano środki w wysokości 4 291 287,49 zł. Dofinansowanie w kwocie niemal 3,2 mln zł przeznaczone będzie na przebudowę drogi powiatowej nr 3400P ulicy Turkowskiej w miejscowości Brudzew, a 1,1 mln zł na przebudowę ulic powiatowych nr 4518P Dobrska i 4519P Uniejowska w Turku (etap II). Miasto Turek z RFRD otrzymało 4,8 mln zł. To środki przeznaczone na budowę dróg gminnych na os. Leśna. Gmina Przykona będzie mogła zrealizować budowę drogi gminnej (ul. Spacerowa) z dofinansowanie w wysokości 395 tys. zł, a także budowę drogi gminnej Psary - Przykona (1,3 mln zł). W Tuliszkowie 1,5 mln zł dofinansowania przeznaczone będzie na budowę ul. Patrzykąta wraz z infrastrukturą towarzyszącą i przebudową wodociągu. Wśród beneficjentów rządowego programu znalazł się również samorząd gminy wiejskiej Turek. Tam dofinansowania otrzymały takie zadania jak budowa dróg osiedlowych w miejscowości Obrzębin ul. Różana, Magnoliowa, Migdałowa, Lawendowa, Azaliowa i łącznik – 1,1 mln zł oraz przebudowa drogi gminnej miejscowości Słodków Kolonia – 419 tys. zł.

-Prawie wszyscy samorządowcy, którzy składali wnioski otrzymali znaczne dofinansowanie, przyczyni się to do poprawy dróg na naszym terenie .Co jakiś czas spotykamy się , przekazując dobre wiadomości, które mówią o milionach złotych na poszczególne zadania, bez względu na to, jaka to jest dziedzina - budowa dróg, wodociągi czy ochrona przeciwpożarowa. To są miliony na gminy, miliony na powiaty po to, aby realizować politykę zrównoważonego rozwoju. Aby mieszkańcom żyło się łatwo. Cieszę się, że została też ogłoszona kolejna edycja i już składane są wnioski na przebudowę dróg - wskazywał Ryszard Bartosik.

Radości z dwóch kolejnych inwestycji, które będzie można wykonać nie krył starosta Dariusz Kałużny.

- Nasze dwie główne inwestycje to Turkowska w Brudzewie i Dobrska w Turku - w tej kadencji to już kolejna ulica na terenie miasta. Takich środków wcześniej nie było. W tej kadencji - od 2019 do 6 lutego 2023 kwota przeznaczona zadania drogowe w powiecie tureckim to grubo ponad 42 mln zł, z czego ponad 27 mln zł to pomoc polskiego rządu. Życzyłbym sobie, żeby w każdym powiecie był tak operatywny poseł jak Ryszard Bartosik. Mamy bardzo dobrą współpracę z gminami, dokładają do dróg, ulic czy inwestycji. Niestety - do infrastruktury drogowej nie dokłada miasto Turek, ale mimo to się cieszę, bo w mieście trwa budowa blików za blisko 17 mln zł, z czego miasto dołożyło tylko 1,2 mln zł - podkreślał starosta powiatu tureckiego.

Minister Ryszard Bartosik zauważył, że wiele samorządów drobnymi literami wypije, że pozyskane środki zewnętrzne to środki rządowe, wielokrotnie przewyższające środki unijne. Jak zaznaczył Ryszard Bartosik - niebawem przekazane zostaną informacje dotyczące jednostek straży pożarnej, gdzie w tym roku trafią nowe wozy bojowe.

Live: UKS Piątka walczy o mistrzostwo! Kibicujmy r...
Władysławów: Druhowie z Polichna podsumowali ubieg...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Arek w sobota, 11 lutego 2023 23:05

Panie Bartosik pan już zgasi światło powoli.

Panie Bartosik pan już zgasi światło powoli.
Gość - ktoś w sobota, 11 lutego 2023 19:06

Długo jeszcze ten człowiek będzie posłem? Pytanie retoryczne - do wyborów. Niestety, ale posła nie można odwołać:-(((

Długo jeszcze ten człowiek będzie posłem? Pytanie retoryczne - do wyborów. Niestety, ale posła nie można odwołać:-(((
Gość - zz top w sobota, 11 lutego 2023 12:39

Zarabiasz pieniądze - płacisz podatki
Wydajesz pieniądze, płacisz podatki (od towaru i usług)
ZUS zdrowotny - w zasadzie już forma podatku, bo od przychodu.
Zmuszanie do opłat abonamentu, podatki od nieruchomości, oszczędności co tam jeszcze roi się w głowach.
Nasze miłościwe państwo łupi na kazdym kroku więc za co mamy być wdzięczni? że coś wybudowano z pieniędzy które sami wyprocowaliśmy, przy każdej inwestycji tabliczka o współfinansowaniu UE.
Gdyby Panowie mogli jeszcze suwerenowi wytłumaczyc - za co mamy klaskać i bić pokłony?
A te coraz większe imponujące miliony to tylko efekt prawie 20% rocznej inflacji kolejny rok. Ciemny naród wszystko kupi - jak codziennie o 19:30.

Zarabiasz pieniądze - płacisz podatki Wydajesz pieniądze, płacisz podatki (od towaru i usług) ZUS zdrowotny - w zasadzie już forma podatku, bo od przychodu. Zmuszanie do opłat abonamentu, podatki od nieruchomości, oszczędności co tam jeszcze roi się w głowach. Nasze miłościwe państwo łupi na kazdym kroku więc za co mamy być wdzięczni? że coś wybudowano z pieniędzy które sami wyprocowaliśmy, przy każdej inwestycji tabliczka o współfinansowaniu UE. Gdyby Panowie mogli jeszcze suwerenowi wytłumaczyc - za co mamy klaskać i bić pokłony? A te coraz większe imponujące miliony to tylko efekt prawie 20% rocznej inflacji kolejny rok. Ciemny naród wszystko kupi - jak codziennie o 19:30.
Gość - ika w piątek, 10 lutego 2023 14:50

Do tego człowieka nie dociera, że my go nie chcemy:-((

Do tego człowieka nie dociera, że my go nie chcemy:-((
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.