Przykona: Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę już w lipcu!

Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę

13 lipca 2019 r. to data, którą powinni zapamiętać wszyscy sympatycy piłki kopanej z terenu naszego powiatu i okolic. Tego właśnie dnie na boisku przy ulicy Sportowej w Psarach odbędzie się trzecia edycja Mistrzostw Świata w udawaniu gry w piłkę nożną. W tegorocznym turnieju o tytuł drużyny najlepszej-inaczej będzie walczyło szesnaście ekip z całej Polski, którym niezmiennie towarzyszy hasło „niech wygra najgorszy”. Organizatorami wydarzenia są Radosław Rzeźnikiewicz, groundhopper i autor kanału Kartofliska.pl, Piotr Bukowiecki z drużyny PKS Orzeł Dziadowice-Folwark oraz gospodarze tegorocznej edycji, zespół Teleszyna Przykona. Wydarzenie utworzone na potrzeby Mistrzostw na portalu Facebook zgromadziło już ponad 15 tysięcy osób!

Mistrzostwa Świata do lat 20, które odbywały się na kilku polskich stadionach są już za nami, kolejny raz zawiedliśmy się na grze polskiej reprezentacji, młodych zawodników, którzy w przyszłości chcieliby być następcami Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego czy Wojtka Szczęsnego. Kibicom którzy mieli wątpliwą przyjemność oglądać zmagania tych kopaczy tym bardziej zaleca się zapamiętanie daty 13 lipca 2019 i przyjazd na stadion w Psarach – tam nikt nie będzie mydlił im oczu udając, że potrafi uprawiać ten sport. Zawodnicy świadomi swoich niedociągnięć oraz braku talentu będą co najwyżej starali się prosto podać piłkę do kolegi z drużyny. Nie będzie ściemy, w postaci symulowanych faulów, nie będzie gwiazdorzenia i takich ilości żelu na głowach kopaczy, co w profesjonalnych rozgrywkach. Będzie za to prawdziwy duch sportu, wola walki i wielka, jednostronna miłość do kopania piłki – to czego często brakuje nam podczas meczów oglądanych w telewizji.

W składzie drużyn nastąpi kilka roszad względem poprzednich imprez, jako debiutanci zagrają Janusze Futbolu z Krakowa, HKS Odlew Poznań, Orzeł Bydgoszcz, a także zespół Tartak Klamry. Poniżej grafika przedstawiająca cały turniejowy line-up.

Poza kartofliskowymi piłkarzami podczas zawodów zaprezentują się również sędziowie, którzy będą w stanie zapewnić podobny poziom prowadzenia zawodów – jednym, z nich będzie Karolina Bojar, najbardziej znana sędzina piłkarska w Polsce.

Mistrzem Świata możesz zostać również Ty, Drogi Czytelniku – tradycyjnie zostanie zorganizowana drużyna kibiców, FC Zapchajdziura. Tegorocznym selekcjonerem zespołu została groundhopperka Anna Powałowska, która piłkarskie podboje dokumentuje na swoim blogu, a także na portalu FB i TT pod znamienną nazwą: Była i Piła. Jeśli masz duży brzuszek przeszkadzający Ci w bieganiu, jeśli potykasz się o własne nogi i chcesz zaprezentować swoje marne umiejętności, to warto żebyś odezwał się do pani Ani poprzez któreś z medium społecznościowych.

W następnych wpisach przybliżymy sylwetki drużyn występujących w Mistrzostwach Świata, a także podzielimy się kolejnymi ciekawostkami dotyczącymi turnieju. Polecamy również śledzić hasztag #padaka2019 w mediach społecznościowych, jest on bowiem oficjalnym hasztagiem Mistrzostw i pod nim publikowanych jest wiele ciekawych wpisów organizatorów, drużyn i kibiców.

materiał prasowy organizatora

KRWIOoBIEG Terytorialsa wystartował w Poznaniu
Zagłosuj na Położną Roku Głosu Wielkopolskiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.