Młodzi i ambitni z certyfikatami, czyli podsumowanie projektu „OHP- jako realizator rynku pracy”

„OHP- jako realizator rynku pracy”

-Jesteście młodymi osobami, które nie pracują i jeśli macie sfinansowane kursy, szkolenia, które pozwolą wam zdobyć odpowiednie uprawnienia róbcie to. Nikt wam tego nie odbierze- mówił Karol Mac podczas uroczystego podsumowania projektu „OHP- jako realizator rynku pracy”.

W podsumowaniu które odbyło się 3 lipca uczestniczyli starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Beata Bartczak, komendant Środowiskowego Hufca Pracy Małgorzatę Białas, koordynator projektu „OHP- jako realizator rynku pracy”- Karol Mac oraz przedstawiciel firmy, która organizowała szkolenia Piotr Jaworski.

To już kolejne kursy zawodowe, które ma okazję zdobywać niepracująca młodzież z powiatu tureckiego. Zdobyte umiejętności podnoszą kwalifikacje młodych osób, dając im szanse na znalezienie zatrudnienia.

Tym razem młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć w kursach „Operator koparko ładowarki” i „Pracownik biurowy z elementami kadr i płac”. Jak powiedział Karol Mac po tego typu szkoleniach efektywność zatrudnienia mieści się na poziomie około 80 proc. Należy jednak nadmienić, że były to ostatnie już kursy organizowane w ramach niniejszego projektu.

Kursantom podziękowano w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Turku. Podczas wręczania dokumentów uczestnicy otrzymali gratulacje oraz życzenia powodzenia na lokalnym rynku pracy. Podziękowania za dotychczasową współpracę przekazano również staroście tureckiemu Dariuszowi Kałużnemu oraz dyrektor PUP w Turku Beacie Bartczak.
Tuliszków: Rodzina z Tarnowej potrzebuje pomocy! P...
Wspaniałe “Kolorowe Wakacje” na Matejki

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.