Młodzi i świadomi, czyli obchody Światowego Dnia AIDS

Obchody Światowego Dnia AIDS

Od happeningu z udziałem turkowskiej młodzieży rozpoczęły się obchody Światowego Dnia AIDS. Korowód przeszedł do Miejskiego Domu Kultury, gdzie podsumowano konkursy organizowane dla uczniów oraz wysłuchano specjalnej prelekcji.

Poniedziałkowa uroczystość związana była z obchodami Światowego Dnia AIDS, który przypada 1 grudnia i obchodzony jest od 1998 roku.

Jest to bardzo ważne wydarzenie, skupiające wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, które podejmowane są na całym świecie. Państwowa Inspekcja Sanitarna w Turku od lat zaprasza młodzież do udziału w konkursach, mających za cel zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagrożenie epidemią. W tym roku już po raz 16 miał miejsce wojewódzki konkurs „Nie daj szansy AIDS”, a zadanie nie było łatwe - polegało na stworzeniu internetowego memu o tematyce profilaktycznej. Pierwsze miejsce w etapie powiatowym zajęła Rita Adamczewska z ZSR CKP w Kaczkach Średnich, a drugie Klaudia Wróblewska z ZPEW w Turku.

Podsumowano również drugą edycję konkursu profilaktycznego dla uczniów VII I VIII klas szkół podstawowych pod hasłem „Uzależnienia sprzyjają HIV”. Zadaniem młodzieży było przygotowanie prezentacji multimedialnej na taki właśnie temat. Do konkursu przystąpiło 16 placówek z powiatu tureckiego, a prace zgłosiło aż 72 uczniów. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić Alicję Krauze, Wiktorię Kornacką Zuzannę Antoniewicz, Amandę Dzikowską, Łukasza Celniaka, Annę Przybył, Kamila Rosiaka, Zuzannę Walaszczyk, Patrycję Ptasińską, Damiana Dopierałę, Łukasza Wardeńskiego i Krystiana Łukaszewskiego. Wyróżnienie otrzymał Michał Buczyński, zaś laureatami pierwszych trzech miejsc zostali Marcin Bukowski, Julia Misiak oraz Weronika Gadomska.

Nagrodzeni zostali także uczestnicy konkursu “Turek LAB – żyj, nie ulegaj, walcz”.

Oto zwycięzcy:

I miejsce: Martyna Piechota SP nr 4 w kategorii literatura,
II miejsce: Wojciech Rybka SP NR 1
III miejsce: Stanisław Czapla SP nr 4

Nagrody w kategorii fotografia :
Kacper Nowak i Oliwia Marciniak z SP nr 5

Nagrody w kategorii film:
Nagroda zespołowa SP NR 5
Nagroda zespołowa SP nr 1

Obchody Światowego Dnia AIDS w Turku zakończyła prelekcja pt.: „Współczesna wiedza na temat HIV/AIDS. Zachowania ryzykowne i bezpieczne”.

Marzenie spełnione! Warsztat Terapii Zajęciowej z ...
Sukces Kingi z ZST w konkursie fryzjerskim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.