Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze Żdżar i Głuchowa najlepsze w Wielkopolsce

MDP Żdżary najlepsza w Wielkopolsce
Śmiało można powiedzieć, że Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gminy Kawęczyn rozbiły bank podczas odbywających się w Pleszewie XI Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP. Dziewczęta ze Żdżar i chłopcy z Głuchowa znalazły się na pierwszych miejscach podium. 
 
 
W sobotę, 21 sierpnia na Stadionie Miejskim w Pleszewie stawiło się kilkanaście drużyn z całego województwa wielkopolskiego. Przed wszystkimi stało takie samo zadanie. Młodzi druhowie musieli zmierzyć się zarówno ze sztafetą jak i z ćwiczeniami bojowymi. Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepsza wśród dziewcząt okazał się zespół MDP Żdżary (gmina Kawęczyn. Wśród chłopców natomiast całe podium zdominowała gmina Kawęczyn. Najlepsi byli zawodnicy z Głuchowa, wyprzedając MDP Tokary oraz MDP Będziechów. Powiat turecki na zawodach w Pleszewie reprezentowały również dziewczęta z MDP Chylin (gmina Władysławów), które rywalizację zakończyły na miejscu piątym. 
Reprezentacje ze Żdżar, Głuchowa i Tokar już za tydzień spotkają się na zawodach krajowych w Koninie. 
 
Fot. OSP Żdżary, OSP Chylin 

 

Rower sposobem na aktywną sobotę
Powiat dołożył cegiełkę do budowy kolei. Radni byl...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.