Modernizacja stadionu i powrót do sportowych tradycji, czyli spełnione marzenie w Kaczkach Średnich

 Modernizacja stadionu i powrót do sportowych tradycji, czyli spełnione marzenie w Kaczkach Średnich
Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich przez lata kształcił lekkoatletów sięgających po najwyższe laury. W historii szkoły uczniowie zdobyli blisko 50 medali mistrzostw Polski. Teraz przyszedł czas na wskrzeszenie fantastycznych sportowych tradycji, a pomoże w tym z pewnością nowoczesny stadion. Umowę na realizację inwestycji podpisano w poniedziałek, 5 grudnia. 
 
 
 
Jak podkreślała dyrektor Elżbieta Karwacka, szkoła w swojej tradycji mogła zawsze pochwalić się sportowymi talentami. Ogromne zasługi ma tutaj obecny na uroczystości podpisania umowy Mirosław Panfil - trener, który przez długi czas był fundamentem sportowych działań. Teraz młodzi lekkoatleci będą mogli trenować w fantastycznych warunkach. Dzięki pozyskanym przez powiat turecki w ramach Polskiego Ładu środkom w kwocie ponad 4,6 mln zł oraz funduszom z budżetu powiatu możliwa będzie modernizacja istniejącego stadionu lekkoatletycznego w ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

- Dla mnie to podwójna radość bo jestem - podobnie jak wójt Karol Mikołajczyk, absolwentem tej szkoły. Ta szkoła dała nam wiele. Dzięki temu co tu otrzymaliśmy mogliśmy się rozwijać dalej. Dziś przyszedł czas na choćby minimalne spłacenie długu za to co tutaj osiągnąłem. Wy drodzy młodzi przyjaciele będziecie mogli rozwijać swoje sportowe talenty na profesjonalnym obiekcie. Nasza szkoła słynęła ze sportu - to zasługa profesora Panfila, Ten obiekt pozwoli na to, aby te działania sportowe były kontynuowane i rozwijane. To wielki dzień dla naszej szkoły, dla Zespołu Szkół rolniczych. Życzmy sobie aby realizacja tego projektu przebiegała bez problemów i żebyśmy w przyszłym roku spotkali się na otwarci - podkreślał minister Ryszard Bartosik, przekazując na ręce starosty Dariusza Kałużnego symboliczny czek z kwotą pozyskanego przez powiat dofinansowania.
 
-Tej modernizacy. Nie byłoby sali gimnastycznej oraz bieżni przy Liceum Ogólnokształcącym w Turku, a także wielu innych inwestycji. Pozyskane środki na edukacje to w tej kadencji blisko 23,5 mln zł, a z wkładem własnym to już blisko 29 mln zł. Robimy rzecz fantastyczną. To było marzenie wielu lat i wszystkich sportowców, a teraz będziemy to mieć - mówił starosta powiatu tureckiego. Radości nie krył też wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, bo choć inwestycję realizuje powiat, to obiekt będzie też służyć mieszkańcym gminy. - Marzeniem uczniów, nauczycieli , pana Panfila było, aby taki tartanowy stadion powstał. Dziś dzięki staraniom ministra, starosty i pani dyrektor to marzenia się spełnia - podkreślał Karol Mikołajczyk. 
 
Wykonawcę inwestycji - firmę Prebet z Ostrowa Wielkopolskiego podczas podpisania umowy reprezentowała pani Alicja Wałęsa. Podkreśliła ona, że biorą się do pracy, aby ukończy inwestycję na początku przyszłego roku szkolnego.
"Złap za stery do swojej kariery” , czyli Ogólnopo...
Tuliszków: Wspaniały jubileusz Genowefy Jeżak

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - uczeń w wtorek, 06 grudnia 2022 07:40

Jakich lekkoatletów?! Nauczyciele dosłownie zarzynali tych uczniów! A do uprawiania sumo stadion nie potrzebny. Bo poseł to chyba ten rodzaj sportu propaguje.

Jakich lekkoatletów?! Nauczyciele dosłownie zarzynali tych uczniów! A do uprawiania sumo stadion nie potrzebny. Bo poseł to chyba ten rodzaj sportu propaguje.
Gość - Z.Filipowicz fan PiS i VW Golfa w poniedziałek, 05 grudnia 2022 23:10

Lanserzy z PiS .Okręt tonie i wy to wiecie .Fotki nie pomagają tak samo jak zwiedzanie Polski przez prezesa.Dla jednego jeszcze rok ,dla drugiego półtora.

Lanserzy z PiS .Okręt tonie i wy to wiecie .Fotki nie pomagają tak samo jak zwiedzanie Polski przez prezesa.Dla jednego jeszcze rok ,dla drugiego półtora.
Gość - Gosc w poniedziałek, 05 grudnia 2022 15:00

Rozumiem że Bartosiki i Kałużny dali że swoich a nie z kasy wydojonej przez rząd z ludzi

Rozumiem że Bartosiki i Kałużny dali że swoich a nie z kasy wydojonej przez rząd z ludzi;)
Gość
sobota, 28 stycznia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.