Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Modernizacje w ujęciu wody MUCHLIN

modernizacja Muchlin

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku zakończyło modernizację pompowni w ujęciu wody MUCHLIN. Teraz system pompowania wody jest o wiele bardziej wydajny.

Na ten rok Przedsiębiorstwo zaplanowało między innymi modernizację pompowni I° i II° w ujęciu wody MUCHLIN. Modernizacja pompowni II° właśnie się zakończyła. Obejmowała wymianę pięciu pomp, dziesięciu przepustnic międzykołnierzowych, pięciu zaworów zwrotnych kołnierzowych, dziesięciu kompensatorów kołnierzowych, pięciu przetwornic częstotliwości oraz licznych elementów ze stali nierdzewnej, jak np. kolana i rury. Zdemontowane pompy starego typy o mocy 30 kW zostały zastąpione pompami firmy Grundfos o mocy 15 kW i wydajności ok. 95 mᶟ/h. Teraz każda pompa jest zasilana i sterowana przetwornicą częstotliwości, co pozwala na płynną regulację wydajności. Dzięki temu zmodernizowana pompownia II° osiąga oszczędności energii elektrycznej na poziomie ponad 35%. Inwestycja kosztowała ponad 243 tys. zł.

Wkrótce rozpocznie się dalsza część przedsięwzięcia, czyli modernizacja systemu pompowania I°, w ujęciu wody MUCHLIN. PGKiM Sp. z o.o. zakupiło sześć kolejnych pomp firmy Grundfos, które wraz z armaturą towarzyszącą zainstalowane zostaną w studniach głębinowych. Tamże w tym przypadku po zakończeniu prac przewidywana jest oszczędność energetyczna w wysokości ok. 15%. Natomiast wartość prac w systemie pompowania I° szacowana jest na ok. 150tys. zł.

Wszystkie prace w ujęciu wody prowadzone są w sposób nie zauważalny dla odbiorców. Mieszkańcy Turku mają stały dostęp do wody, która dzięki stałemu dbaniu o urządzenia w ujęciu, spełnia wysokie normy jakościowe.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.


Wioski wypięknieją. Marszałek podpisał umowy na do...
Kolejna odsłona wakacyjnego kina

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Kuba w czwartek, 30 lipca 2020 13:46

Turek ma ma naprawdę dobrą wodę. Wystarczy filtr i kranówka w butelkach PET chowa się.

Turek ma ma naprawdę dobrą wodę. Wystarczy filtr i kranówka w butelkach PET chowa się.
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.