• PAP Mac top strona1

Modlić się za Biskupa czy za Diecezję? Śmierć młodego księdza

Modlić się za Biskupa czy za Diecezję?

W minioną niedzielę, 24 marca, we wszystkich kościołach diecezji włocławskiej odczytano apel biskupa pomocniczego Stanisława Gębickiego z prośbą o modlitwę o szybki powrót do zdrowia biskupa Wiesława Meringa, który od kilku tygodni zmaga się z problemami zdrowotnymi. W minionym tygodniu przeszedł on zabieg w klinice w Bydgoszczy.

Gdy biskup ordynariusz przechodzi rekonwalescencję, w czwartek – 28 marca – całą diecezję obiegła tragiczna wiadomość. Jak informuje Kuria Włocławska w dniu 27 marca w wieku 38 lat zmarł ks. dr Michał Sadowski, który przez ostatnie lata był wykładowcą teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, a także pracował na UMK w Toruniu. Wcześniej pełnił funkcję prefekta studentów w WSD we Włocławku. Kapłanem był przez 13 lat.

Pomijając młody wiek księdza Sadowskiego, nie była by to może informacja sensacyjna, gdyby nie doniesienia z włocławskiej prokuratury, na które powołuje się portal Dzień Dobry Włocławek.

- Ksiądz z Włocławka, Michał S., wykładowca seminarium duchownego popełnił samobójstwo. Prokuratura potwierdza, że w środę w godzinach popołudniowych na terenie włocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego znaleziono zwłoki księdza. Rutynowo, jak zwykle w przypadkach samobójstw, wszczęto śledztwo, które ma sprawdzić, czy zmarłego, ktoś mógł nakłaniać do targnięcia się na swoje życie – na swojej stronie pisze ddwloclawek.pl

Nie jest to niestety pierwszy taki przypadek w naszej diecezji w przeciągu ostatnich kilku lat. W lutym 2016 roku w Kikole (powiat lipnowski, diecezja włocławska) samobójstwo popełnił pochodzący z Sompolna 26-letni wikariusz tamtejszej parafii. Z kolei w maju 2015 roku – według doniesień prasowych – nieudaną próbę samobójczą podjął ówczesny proboszcz parafii katedralnej we Włocławku.

Wyrażając głębokie współczucie dla bliskich tych księży, zastanówmy się czy w tej sytuacji nie powinniśmy modlić się raczej za całą Diecezję Włocławską, której od 2003 roku przewodniczy bp Mering?
 
 
*autor do wiadomości redakcji
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w akcji BohaterO...
Zapraszamy na zajęcia do OSP Turek

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - hmmm w piątek, 29 marzec 2019 19:53

Tekst umieszczony tylko na jednym z portali. Czyżby znowu pisany przez wiadomo kogo spoza powiatu

Tekst umieszczony tylko na jednym z portali. Czyżby znowu pisany przez wiadomo kogo spoza powiatu ;)
Gość - Dziwny tekst w piątek, 29 marzec 2019 19:52

Widzę, że ktoś bardzo dokładnie śledzi życie Diecezji Włocławskiej i pewnie kolekcjonuje wycinki z gazet dotyczących życia kościoła...a na koniec wstydzi podpisać się pod swoim tekstem...Dziwny tekst... nie wiem co ma wnieść w całą sytuację....

Widzę, że ktoś bardzo dokładnie śledzi życie Diecezji Włocławskiej i pewnie kolekcjonuje wycinki z gazet dotyczących życia kościoła...a na koniec wstydzi podpisać się pod swoim tekstem...Dziwny tekst... nie wiem co ma wnieść w całą sytuację....
Gość - czytelnik w piątek, 29 marzec 2019 11:44

na tym portali taki list..... no, no, odważnie.
Ps
Ciekawe co na to lokalni pisowcy

na tym portali taki list..... no, no, odważnie. Ps Ciekawe co na to lokalni pisowcy
Gość
wtorek, 22 październik 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.