MOPS dla ofiar przestępstw

Przestępstwo

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku wspólnie z Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich w Koninie realizuje projekt „Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym, świadkom i osobom im najbliższym”, współfinansowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Projekt realizowany będzie przez trzy lata, do roku 2021. Jego głównym koordynatorem jest Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich z Konina, zaś lokalny punkt Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Turku uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Konińskiej 4. Tutaj mogą zgłaszać się osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz ich najbliżsi, którym Punkt oferuje bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną, mediację, pomoc terapeutyczną i psychiatryczną. Osoby dojeżdżające do punktu w Turku środkiem komunikacji publicznej otrzymają zwrot kosztów dojazdu. Punkt pokrywa również koszty schronienia osoby pokrzywdzonej, dofinansuje zakup żywności dla takiej osoby, koszty podnoszenia kwalifikacji zawodowych pokrzywdzonych przestępstwem czy wyjazd dziecka na krótki wypoczynek. Osoby, które zwrócą się po pomoc, mogą liczyć na poradę prawnika, opiekę psychologa, mediatora i pracownika socjalnego. Zawsze jednak najpierw mają spotkanie z osobą pierwszego kontaktu.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Turku z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem pracują cztery osoby, tj.: Anna Szubska-Budka - osoba pierwszego kontaktu, pracownik socjalny; Elżbieta Michalska - mediator, pracownik socjalny; Roman Kacprzak - psycholog; Maciej Rosiak – prawnik. Turkowski Punkt Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest czynny we wtorki i czwartki, w godzinach od 15.30 do 17.30, w pokoju nr 10 w MOPS, przy ul. Konińskiej 4. Najlepiej wcześniej, wymienionych godzinach, telefonicznie umówić się na wizytę, dzwoniąc pod nr tel. 792 592 034.

Spotkanie autorskie z Michałem Sobczakiem
Wideo: Nowatorskiej edukacji ciąg dalszy, czyli ot...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.