Musimy pilnować tego, co polskie. Turkowianie upamiętnili wyjątkową rocznicę

80. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Niepodległość to obrona tego, co polskie. Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Tej wolności musimy pilnować i dzisiaj. Musimy pilnować tego, co zrodzone jest w Polsce i należy do Polaków - te słowa usłyszeli dziś zebrani podczas uroczystości związanych z 80. rocznicą napaści ZSRR na Polskę.

Przy budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Turku zebrali się samorządowcy, przedstawiciele instytucji, nauczyciele i uczniowie turkowskich szkół po to, aby wziąć udział obchodach 80. rocznicy radzieckiej napaści na Polskę. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową w intencji ofiar, zaś po modlitwie miała miejsce uroczystość patriotyczna. Głos zabrał Czesław Kulig, kombatant i emerytowany nauczyciel.

- Cieszę się, że jestem tu z wami, a szczególnie wśród Sybiraków, którzy na nieludzkiej ziemi przeszli trudny czas pognębienia. Dziękuję naszym żołnierzom, którzy mnie wyzwolili i przywieźli do Kalisza. Jestem wdzięczny tym, którzy walczyli na różnych frontach ziemi - na zachodzi i na wschodzie. Piękny jest dzień dla uczniów turkowskich. Liceum Ogólnokształcące powinno się chlubić, że jego dawni uczniowie walczyli również o wolność Polski - mówił Czesław Kulig, wspominając m.in. mieszczący się niegdyś w pobliżu liceum „Dom Strzelców”, gdzie licealna młodzież uczyła się bronić naszej ojczyzny. - Niech uczniowie uczą się naszej historii - prawdziwej, tego co Polacy przeszli na polskiej ziemi - dodał.

Po tych jakże ważnych słowach przyszedł czas na montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. O tym, jak ważny jest patriotyzm oraz wolność przypomnieli również zaproszeni goście podczas wystąpień okolicznościowych.

Obecni na uroczystości goście złożyli kwiaty upamiętniające tę jakże bolesną dla wszystkich Polaków 79.rocznicę napaść ZSRR na Polskę.

Malanów: Nowy sprzęt dla OSP Grąbków
Gmina Kawęczyn z nowym sekretarzem. Stanowisko obj...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Udarrrr w środa, 18 wrzesień 2019 06:43

Zbyt dużo przebywa na dozynkach niejednokrotnie na zdjeciu jest przypalony jak sie objada

Zbyt dużo przebywa na dozynkach niejednokrotnie na zdjeciu jest przypalony jak sie objada
Gość - Gosc w wtorek, 17 wrzesień 2019 16:04

Poseł musi zdecydowanie zmienić dietę bo ta zdecydowanie nie służy jego sercu i kręgosłupowi. Musimy dbać o jego zdrowie.

Poseł musi zdecydowanie zmienić dietę bo ta zdecydowanie nie służy jego sercu i kręgosłupowi. Musimy dbać o jego zdrowie.:p
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.