"Mydlenie oczu i szukanie politycznego kapitału", czyli Młoda Lewica raczkuje w powiecie

Adam Nowak

Adam Nowak nie ustaje w dociekaniu, ile samorządy powiatu tureckiego wydają na lekcje religii. Lokalny działacz Młodej Lewicy, która postuluje wycofanie katechezy ze szkół sam na nią uczęszcza i jak się okazuje, do niedawna był również aktywnym ministrantem. Jego zdaniem nic się w tej sprawie nie wyklucza.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych działacz Młodej Lewicy Adam Nowak zwrócił się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w sprawie wydatków na religie w szkołach prowadzonych przez samorządy z powiatu tureckiego.

W gminie Turek to ponad 471 tys. zł, szkoły średnie to wydatki rzędu niespełna miliona. Adam Nowak poprosił również o dane z takich gmin jak Tuliszków, Dobra, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Władysławów oraz Przykona. Młody działacz podkreśla przy tym, że są to ogromne pieniądze, które możnaby było przeznaczyć na inne wydatki bardziej potrzebne dla mieszkańców, zaś szkoła powinna być dla osób o każdym wyznaniu. Adam Nowak podkreśla zresztą, że chciałby świeckiego państwa.

Młoda Lewica postuluje wycofanie nauczania religii ze szkół i jej finansowania przez samorządy. Lekcje religii zdaniem tego ugrupowania powinny odbywać się w salkach katechetycznych bądź kościołach.

- Tak, biorę udział w lekcjach religii w ramach edukacji powszechnej, mimo to uważam że szkoła powinna być świecką instytucją, tolerancyjną dla osób o innym wyznaniu - podkreśla Adam Nowak i dodaje, że bierze również udział w życiu parafii Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie, a nawet… jest ministrantem.

- Niektórzy może powiedzą, że to się wyklucza, ale prawda jest taka, że akcja ma na celu uświadomienia ludzi w temacie wydatków publicznych pieniędzy na religie i nie jest atakiem na kościół katolicki - dodaje koordynator Młodej Lewicy w powiecie tureckim.

O zdanie na temat, jak się okazuje byłego już ministranta zapytaliśmy proboszcza parafii w Obrzębinie, ks. Stanisława Nasińskiego.

- Nie mam nic do dodania. Informacje przekazali wójtowie gmin. Lekcja religii jest finansowana z budżetu państwa na mocy konkordatu za czasów rządów SLD. Żeby finansowanie wycofać trzeba by zmienić konkordat. To jest tylko mydlenie oczu i szukanie politycznego kapitału. W jego przypadku też pewnie ktoś powiedział, że może zyskać w oczach choćby rówieśników. To że on był kiedyś ministrantem? Niech się na to nie powołuje, bo już dłuższy czas się nie pojawiał więc można uznać, że jest to były ministrant - wyjaśnia ksiądz proboszcz.

My tylko przypominamy, że młody licealista nie jest pierwszym politykiem w okolicy, który kapitał próbuje zbić zwracając się w stronę kościoła. Dość przypomnieć o pewnym koordynatorze pewnego raczkującego onegdaj ugrupowania, który nieśmiało sugerował, aby segregacji śmieci uczyli księża, prosto z ambony.

fot. FB- Adam Nowak

Turecka Izba Gospodarcza zaprasza!
Już milion zeznań złożonych przez Twój e-PIT

Podobne wpisy

 

Komentarze 27

Gość - Ku przypomnieniu w poniedziałek, 01 marca 2021 13:52

Ktoś tu napisał: "Młoda Lewica to mlodziezówka Wiosny. SLD, Razem i inne partie mają swoje młodzieżówki".

Szyldy są różne, ale przecież oni mają tego samego patrona Karola Marksa. I razem są na listach wyborczych. Wyrastają z tego samego pnia podległego stalinowskiemu totalitaryzmowi.

Czyżby Adam Nowak swoimi pomysłami zdetronizował pana Marcina Deruckiego?
Czyżby Derucki był za mało ideowy i dopiero nowy koordynator, jak sam się afiszuje na zamieszczonym zdjęciu, skieruje partię Biedronia na bardziej marksistowskie i stalinowskie tory?

Warto przypomnieć cytat z materiału propagandowego z 2019 r.:
https://turek24.com.pl/czy-wiosna-biedronia-odmieni-turek/
"Robert Biedroń, do niedawna prezydent Słupska, tworzy nową partię polityczną Wiosna. Zwiera swoje szeregi w całej Polsce, chce mieć struktury w każdym powiecie. W środę jego przedstawiciele, Ewa Jeżak wiceszefowa Krajowej Rady Regionów oraz Marcin Derucki koordynator w powiecie tureckim, spotkali się mieszkańcami pytając o ich oczekiwania.

Lokalny koordynator, jak sam podkreślił, nie działał wcześniej w żadnych strukturach partyjnych. Od sześciu lat jednak udziela się politycznie.

Poszukiwałem swojej drogi od dawna. Od czasu kiedy Robert Biedroń zdecydował, że nie będzie startował na prezydenta Słupska i zakłada swoją własną partię, stwierdziłem, że to jest to. Upewniłem się, że chcę działać we Wiośnie podczas spotkania na Torwarze, gdzie został zaprezentowany program.

Marcin Derucki, obecny radny miejski to jeden z działaczy LPS, Ziemi Turkowskiej, który uzyskał mandat z KWW Romualda Antosika. Przede wszystkim dał się poznać ze skrajnie lewicowych poglądów, publicznie bronił myśli Karola Marksa i całkiem niedawno aspirował do partii Razem. Dziś chce tworzyć lokalne struktury partii Biedronia."

Ktoś tu napisał: "Młoda Lewica to mlodziezówka Wiosny. SLD, Razem i inne partie mają swoje młodzieżówki". Szyldy są różne, ale przecież oni [b]mają tego samego patrona Karola Marksa[/b]. I razem są na listach wyborczych. Wyrastają z tego samego pnia podległego stalinowskiemu totalitaryzmowi. Czyżby Adam Nowak swoimi pomysłami zdetronizował pana Marcina Deruckiego? Czyżby Derucki był za mało ideowy i dopiero [b]nowy koordynator[/b], jak sam się afiszuje na zamieszczonym zdjęciu, skieruje partię Biedronia na bardziej marksistowskie i stalinowskie tory? Warto przypomnieć cytat z materiału propagandowego z 2019 r.: https://turek24.com.pl/czy-wiosna-biedronia-odmieni-turek/ "Robert Biedroń, do niedawna prezydent Słupska, tworzy nową partię polityczną Wiosna. Zwiera swoje szeregi w całej Polsce, chce mieć struktury w każdym powiecie. W środę jego przedstawiciele, Ewa Jeżak wiceszefowa Krajowej Rady Regionów oraz Marcin Derucki koordynator w powiecie tureckim, spotkali się mieszkańcami pytając o ich oczekiwania. Lokalny koordynator, jak sam podkreślił, nie działał wcześniej w żadnych strukturach partyjnych. Od sześciu lat jednak udziela się politycznie. [i]Poszukiwałem swojej drogi od dawna. Od czasu kiedy Robert Biedroń zdecydował, że nie będzie startował na prezydenta Słupska i zakłada swoją własną partię, stwierdziłem, że to jest to. Upewniłem się, że chcę działać we Wiośnie podczas spotkania na Torwarze, gdzie został zaprezentowany program.[/i] Marcin Derucki, obecny radny miejski to jeden z działaczy LPS, Ziemi Turkowskiej, który uzyskał mandat z KWW Romualda Antosika. Przede wszystkim dał się poznać ze skrajnie lewicowych poglądów, publicznie bronił myśli Karola Marksa i całkiem niedawno aspirował do partii Razem. Dziś chce tworzyć lokalne struktury partii Biedronia."
Gość - Zwis na PiS w piątek, 26 lutego 2021 19:55

Niech ten młody człowiek zapyta za jednym zamachem Kałużnego z PiS albo Bartosika ilu tygodniowo jest szczepionych w powiecie seniorów przeciw Covid ?Obawiam się że żadnemu z nich nie wystarczy odwagi by odpowiedzieć .Może ktoś z komentujących tutaj odpowie może autorka tego artykułu wyniesie się na szczyt swoich umiejętności i Mnie uświadomi a na koniec jakaś puenta w ostatnim akapicie jak to zrobiła w tym artykuliku.Pani redaktor odwagi.

Niech ten młody człowiek zapyta za jednym zamachem Kałużnego z PiS albo Bartosika ilu tygodniowo jest szczepionych w powiecie seniorów przeciw Covid ?Obawiam się że żadnemu z nich nie wystarczy odwagi by odpowiedzieć .Może ktoś z komentujących tutaj odpowie może autorka tego artykułu wyniesie się na szczyt swoich umiejętności i Mnie uświadomi a na koniec jakaś puenta w ostatnim akapicie jak to zrobiła w tym artykuliku.Pani redaktor odwagi.
Gość - Olo w niedziela, 28 lutego 2021 18:51
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19
Gość - Zwis na PiS w niedziela, 28 lutego 2021 22:17

Konkretnie :Liczba seniorów zaszczepiona w powiecie ,ilu?Takie było pytanie bo takie tabelki z pisowskiego ministerstwa to holecka może o 19.30 jako sukces pokazywać.A tak naprawdę jest tylko pokazana nieudolność kaczyńskiego i s-ki.

Konkretnie :Liczba seniorów zaszczepiona w powiecie ,ilu?Takie było pytanie bo takie tabelki z pisowskiego ministerstwa to holecka może o 19.30 jako sukces pokazywać.A tak naprawdę jest tylko pokazana nieudolność kaczyńskiego i s-ki.
Gość - QX w czwartek, 25 lutego 2021 20:22

MŁODA LEWICA NIECH SPRAWDZI CO ROBIŁA STARA LEWICA
…Nowa Konstytucja została uchwalona przez Zgromadzenie Narodowe 2 kwietnia 1997 roku i przyjęta w referendum konstytucyjnym, które odbyło się 25 maja 1997 roku. Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał ją 16 lipca 1997 roku. Dało to zielone światło na dalsze procedowanie legislacyjne umowy konkordatowej…
…Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał ustawę upoważniającą go do ratyfikacji konkordatu. Podpis prezydenta pod ustawą otwiera końcowy etap na drodze do wejścia w życie umowy z Watykanem…

MŁODA LEWICA NIECH SPRAWDZI CO ROBIŁA STARA LEWICA …Nowa Konstytucja została uchwalona przez Zgromadzenie Narodowe 2 kwietnia 1997 roku i przyjęta w referendum konstytucyjnym, które odbyło się 25 maja 1997 roku. Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał ją 16 lipca 1997 roku. Dało to zielone światło na dalsze procedowanie legislacyjne umowy konkordatowej… …Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał ustawę upoważniającą go do ratyfikacji konkordatu. Podpis prezydenta pod ustawą otwiera końcowy etap na drodze do wejścia w życie umowy z Watykanem…
Gość - Gość w sobota, 27 lutego 2021 11:11

Pan wie co to młoda lewica? Młoda Lewica to mlodziezówka Wiosny. SLD, Razem i inne partie mają swoje młodzieżówki

Pan wie co to młoda lewica? Młoda Lewica to mlodziezówka Wiosny. SLD, Razem i inne partie mają swoje młodzieżówki:p
Gość - przypomnienie z historii w piątek, 26 lutego 2021 09:46

Religia do szkół została wprowadzona na mocy porozumienia Episkopatu z neokomuną z SLD.
Niech młody działacz lewicy pozna historię.
Najpierw lewica weszła jako agentura do struktur kościoła, a dziś narzeka, że Kościół źle funkcjonuje.
Taki był wasz cel i go osiągnęliście.

Religia do szkół została wprowadzona na mocy porozumienia Episkopatu z neokomuną z SLD. Niech młody działacz lewicy pozna historię. Najpierw lewica weszła jako agentura do struktur kościoła, a dziś narzeka, że Kościół źle funkcjonuje. Taki był wasz cel i go osiągnęliście.
Gość - zdziwiony w czwartek, 25 lutego 2021 12:50

Gdzie w tym artykule jest nagonka na młodego działacza lewicy?
Czytajcie ze zrozumieniem.
Jest tylko informacja o jego działaniach, która przynosi mu rozgłos i o to mu chodzi.

Gdzie w tym artykule jest nagonka na młodego działacza lewicy? Czytajcie ze zrozumieniem. Jest tylko informacja o jego działaniach, która przynosi mu rozgłos i o to mu chodzi.
Gość - dyb w czwartek, 25 lutego 2021 11:17

To, że ktoś napisał o tym dzieciaku to tylko dla jego dobra. Jak chce zabłysnąć to niech się wykazuje jakimiś pomysłami a nie próbuje podrabiać Biedronia czy Hołownie (krajową politykę zostaw poważnym polityką). Zanim zrobisz coś dla krajowej polityki, zacznij od polityki regionu. Zapytaj o śmieci (albo sam je posprzątaj), zapytaj o geotermie, zapytaj o drogi, o ludzi bez pracy, o niemieckie ciepło, o deveris, o fermę gęsi.

To, że ktoś napisał o tym dzieciaku to tylko dla jego dobra. Jak chce zabłysnąć to niech się wykazuje jakimiś pomysłami a nie próbuje podrabiać Biedronia czy Hołownie (krajową politykę zostaw poważnym polityką). Zanim zrobisz coś dla krajowej polityki, zacznij od polityki regionu. Zapytaj o śmieci (albo sam je posprzątaj), zapytaj o geotermie, zapytaj o drogi, o ludzi bez pracy, o niemieckie ciepło, o deveris, o fermę gęsi.
Gość - Pan Rafał w czwartek, 25 lutego 2021 14:33

Nie zapomnij zapytać o kolejkę do Konina złotoustego Rysia z Kowali Pańskich a na koniec zapytaj o słownik ''poważnym polityką".Prawda to ,że PiS trzęsie portkami ,że koalicja padnie skoro tak tu młodego atakują .A ty autorze dyb sprzątasz śmieci ,zwracasz uwagę komuś jak rzuca kiepa na chodnik?Zacznij od siebie.

Nie zapomnij zapytać o kolejkę do Konina złotoustego Rysia z Kowali Pańskich a na koniec zapytaj o słownik ''poważnym polityką".Prawda to ,że PiS trzęsie portkami ,że koalicja padnie skoro tak tu młodego atakują .A ty autorze dyb sprzątasz śmieci ,zwracasz uwagę komuś jak rzuca kiepa na chodnik?Zacznij od siebie.
Gość - PICIU w czwartek, 25 lutego 2021 10:40

Żenada. Dlaczego autor artykułu nie podpisał się nazwiskiem???? Wstydzi się?? A może że przesłanie TVPIs. I redaguje Danuta H...

Żenada. Dlaczego autor artykułu nie podpisał się nazwiskiem???? Wstydzi się?? A może że przesłanie TVPIs. I redaguje Danuta H...
Gość - Graz w środa, 24 lutego 2021 23:10

Ośmieszyć, opluć, okazać pogardę dla innych poglądów. Sięgnęli dolnej granicy stanów niskich. Mlody człowieku, trzymam za Ciebie kciuki!

Ośmieszyć, opluć, okazać pogardę dla innych poglądów. Sięgnęli dolnej granicy stanów niskich. Mlody człowieku, trzymam za Ciebie kciuki!
Gość - Tobiasz w środa, 24 lutego 2021 23:06

To niezły "obiektywny" portal nawet będąc prawicowcem chodzącym do kościoła obrzydzają mnie takie artykuły. Dam tu jeszcze link do odpowiedzi wspomnianego Adama .
https://www.facebook.com/116699656842433/photos/a.120420486470350/225762039269527

To niezły "obiektywny" portal nawet będąc prawicowcem chodzącym do kościoła obrzydzają mnie takie artykuły. Dam tu jeszcze link do odpowiedzi wspomnianego Adama . https://www.facebook.com/116699656842433/photos/a.120420486470350/225762039269527
Gość - dobżanin w środa, 24 lutego 2021 22:51

Bawi mnie wielkie krytykowanie portalu i wielka obrona młodego "działacza". To już wystarczy w Turku napisać na kolanie byle pisemko, żeby stać się twarzą nowego? Młodzi niech najpierw pokażą, że coś potrafią zrobić, przelać trochę potu i zakasac rękawy w ramach jakiejś inicjatywy. Tymczasem jak widać w okolicach Turku bez zmian. Najwięcej emocji wynika z listów, apeli, listów w odpowiedzi na apele, felietonów, dyrdymałów, noszenia baloników

Bawi mnie wielkie krytykowanie portalu i wielka obrona młodego "działacza". To już wystarczy w Turku napisać na kolanie byle pisemko, żeby stać się twarzą nowego? Młodzi niech najpierw pokażą, że coś potrafią zrobić, przelać trochę potu i zakasac rękawy w ramach jakiejś inicjatywy. Tymczasem jak widać w okolicach Turku bez zmian. Najwięcej emocji wynika z listów, apeli, listów w odpowiedzi na apele, felietonów, dyrdymałów, noszenia baloników :)
Gość - J w środa, 24 lutego 2021 17:22

Nie od dziś wiadomo, że iTurek to najbardziej żałosny portal w Turku xD
ale wyświetlenia się zgadzają, prawda? przecież to jest najważniejsze. kolejny konkursik się zrobi - dzięki temu ten portalik potrafi funkcjonować i zgarniać lajki na stronie.
trzymaj się Adam.

Nie od dziś wiadomo, że iTurek to najbardziej żałosny portal w Turku xD ale wyświetlenia się zgadzają, prawda?:) przecież to jest najważniejsze. kolejny konkursik się zrobi - dzięki temu ten portalik potrafi funkcjonować i zgarniać lajki na stronie. trzymaj się Adam.
Gość - Patrycja w środa, 24 lutego 2021 17:19

Cóż za bezwartościowy portal
Próbują się wybić najeżdżając na młodego chłopaka który nie robi nic złego

Cóż za bezwartościowy portal Próbują się wybić najeżdżając na młodego chłopaka który nie robi nic złego
Gość - Gość w środa, 24 lutego 2021 16:56

Wypowiedź księdza bardzo mnie zdziwiła. Niedawno widziałam tego chłopaka jako ministranta w kościele.

Wypowiedź księdza bardzo mnie zdziwiła. Niedawno widziałam tego chłopaka jako ministranta w kościele.
Gość - TAXI w czwartek, 25 lutego 2021 07:58

Dokładnie, jeszcze w środę popielcową służył do mszy jako ministrant.

Dokładnie, jeszcze w środę popielcową służył do mszy jako ministrant.
Gość - Aldona w środa, 24 lutego 2021 15:40

Jestescie żenujący, żeby najeżdżać na dzieciaka! Czytałam was ale teraz chyba czas przestać! Mam nadzieje, ze chłopak was pozwie do sądu! 😡

Jestescie żenujący, żeby najeżdżać na dzieciaka! Czytałam was ale teraz chyba czas przestać! Mam nadzieje, ze chłopak was pozwie do sądu! 😡
Gość - ed w środa, 24 lutego 2021 14:11

Lewica, na wzór komunistów, próbuje walczyć z Bogiem i wyrzucić religię ze szkół. Nie chcemy powrotu do tych czasów!

Lewica, na wzór komunistów, próbuje walczyć z Bogiem i wyrzucić religię ze szkół. Nie chcemy powrotu do tych czasów!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.